Įdomūs faktai apie implantus

Implantai – ne tik puikus pasirinkimas, kai reikia atstatyti prarastus dantis, užtikrinti kokybišką jų funkcionavimą bei patrauklų vaizdą: apie juos ir implantologiją galima pateikti daug įdomių faktų. Dantų implantai žavi ne tik privalumais, bet ir savo  istorija! Taigi, susipažinkime, kokie gi tie įdomūs faktai apie implantus

Kad dantų atkūrimas buvo svarbus visais laikais, įrodo kasinėjimų rezultatai: randama majų žandikaulių, datuojamų 600 m. prieš Kristų, į kuriuos buvo „implantuoti‟ įvairūs svetimkūniai, pradedant tašytais akmenukais ir užbaigiant jūros kriauklėmis. Tačiau labiausiai stebina faktas, kad kai kuriais atvejais šie „implantai‟ buvo puikiai suaugę su kaulu.

1950 metais pastebėta, kad titanas turi puikią savybę – suauga su kaulu.

Osteointegracija – sąvoka, reiškianti šiuolaikinių implantų suaugimą su kaulu.

Pirmasis implantas, kokius naudojame šiandien, buvo įsriegtas 1695 metais Švedijoje. Prof. P. I. Branemark įsriegė implantą į apatinį žandikaulį.

1980 metais įkurta Tarptautinė implantologų draugija (International Team for Implantology). Tai yra viena didžiausių nepriklausomų akademinių organizacijų, kurios specifika – implantologija ir audinių regeneracija, o svarbiausi tikslai – narių profesinis tobulėjimas bei dalijimasis patirtimi. Organizacijai priklauso daugiau nei 12 000 odontologijos specialistų iš viso pasaulio.

Net 69 proc. 35 – 44 – erių metų JAV gyventojų yra reikalinga arba jau buvo atlikta bent 1 danties implantacija.

Daugiau įdomių faktų čia