Sakoma, kad estetiška šypsena yra vienas svarbiausių išvaizdos akcentų. Ir iš tiesų – nuginčyti šio teiginio tikrai nepavyktų, nebent tik būtų galima papildyti, kad sveika bei patraukli šypsena teigiamai veikia ir žmogaus fizinę bei emocinę būklę.
Vis dėlto, būtų galima išvardinti daug įvairių dantų defektų bei problemų, kurios gali ne tik sugadinti nuotaiką, bet ir ilgainiui tapti dantų netekimo priežastimi.
Tad dantų problemas reikėtų spręsti vos tik joms atsiradus – tokiu atveju bus taupomas ir laikas, ir pinigai. Na, o estetinis plombavimas yra modernus, greitas bei patikimas pasirinkimas, siekiant pašalinti dantų defektus.
Estetinis plombavimas – kokiais atvejais verta rinktis šią procedūrą?
Estetinio plombavimo procedūra gali išspręsti daug įvairių dantų problemų ir yra puikus pasirinkimas, jei:
- pastebimi neigiami dantų spalvos pokyčiai, pavyzdžiui, dantų pageltimas ar patamsėjimas;
- yra susiformavę tarpai tarp dantų;
- dantys yra pažeisti karieso; nudilę ar nutrupėję; nevienodo dydžio ar formos;
- reikia pakeisti senas, nekokybiškas, pažeistas ar spalvą pakeitusias plombas;
- susiduriama su dantenų kraujavimu, kurį sukelia nekokybiškos ar pažeistos plombos;
- siekiama ištiesinti dantis (jei defektai yra nežymūs);
- pageidaujama atkurti dantis po traumos;
- norima baltos šypsenos, išvengiant dantų balinimo procedūrų;
- pageidaujama pakoreguoti danties formą po ortodontinio gydymo.
Estetinio plombavimo privalumai
- išsprendžia įvairias dantų problemas;
- taikomi minimaliai invazyvūs sprendimai, todėl pacientai nepatiria diskomforto;
- taikomos tausojančios technologijos, todėl išsaugomi greta esantys dantys;
- procedūra yra visiškai saugi; jos metu naudojamas medžiagas žmogaus organizmas puikiai toleruoja;
- naudojamos aukščiausios kokybės plombavimo medžiagos, todėl atkurti dantys atrodo ypač patraukliai bei natūraliai;
- paprastai tereikia vos vienu vizito;
- patraukli kaina.
Estetinio plombavimo eiga
Tad, kokia yra šios procedūros eiga bei trukmė? Pirmiausia reikėtų akcentuoti, kad estetinis plombavimas yra iš anksto planuojama procedūra. Be to, svarbu įvertinti, ar pacientui iš tiesų galima taikyti šią procedūrą.
Taigi, pirmiausia reikėtų užsiregistruoti konsultacijai, kuriuos metu ir būtų įvertinta dantų būklė bei kiti veiksniai. Konsultacijos metu įvertinus dantų būklę ir nusprendus, kad dantys gali būti atkuriami šiuo būdu, paskiriamas procedūros laikas.
Jos metu yra pašalinami pažeisti danties audiniai ir atkuriami aukštos kokybės plombinėmis medžiagomis. Kalbant apie procedūros trukmę, reikėtų akcentuoti, kad ji priklauso nuo to, kiek dantų bus plombuojama ir kaip smarkiai jie yra pažeisti.
Paprastai vieno danties atkūrimas trunka apie maždaug valandą, o 4 – 6 dantų atstatymui gali prireikti 5 – 7 valandų. Po procedūros, pacientui suteikiami išsamūs patarimai, kaip prižiūrėti dantis.
Galutinį rezultatą galima įvertinti maždaug po kelių parų, nes būtent per tiek suvienodėja natūralių bei plombuotų dantų spalvos.
Beje, praėjus 2 – 4 savaitėms po procedūros, reikėtų dar kartą apsilankyti odontologijos klinikoje, kad būtų įvertinta atkurtų dantų būklė, ir, jei reikia, atliktos korekcijos. Ir tai dar ne viskas – vizitą į dantų kliniką reikėtų suplanuoti ir kartą per metus, kad būtų atlikta patikra, ir, jei reikia, atliekamas atkurtų dantų poliravimas ar atkūrimo darbai.
Dantų priežiūra po plombavimo
- Dieną po plombavimo nevartokite jokių produktų, pasižyminčių dažančiomis savybėmis.
- Ypač svarbu po šios procedūros dantis valyti tinkamai parinktomis priemonėmis. Geriausias pasirinkimas – abrazyvinių dalelių neturinti dantų pasta ir minkštas (arba labai minkštas) dantų šepetėlis.
- Siekiant užtikrinti nepriekaištingą burnos ertmės švarą, rekomenduoja naudoti burnos skalavimo skystį. Vis dėlto, po estetinio dantų plombavimo, vertėtų pirmenybę teikti alkoholio neturinčiam burnos skalavimo skysčiui, kadangi šis komponentas gali suminkštinti plombines medžiagas; paskatinti jų pralaidumą bei dehidratacijos procesus.
- Atsisakykite kieto maisto, kadangi tai didina dantų skilimo tikimybę.
Ką dar svarbu žinoti apie estetinio plombavimo procedūrą?
- Dantų jautrumas, dantenų maudimas – šiuos simptomus galite jausti keletą dienų po procedūros.
- Jei ši procedūra buvo atlikta siekiant užpildyti tarp dantų esančių tarpus, tai tam tikrą laiko tarpą gali būti sudėtinga tarti kai kuriuos garsus.
- Šiuo būdu atkurti dantys patrauklią išvaizdą išlaiko maždaug dešimtmetį.
- Siekiant užtikrinti maksimalų atkurtų dantų tarnavimo laiką, rekomenduojama du kartus per metus atlikti profesionalią burnos higieną.
- Jei griežiate dantimis, informuokite apie tai procedūrą atliekantį gydytoją – jis pritaikys apsaugines kapas, kurios leis išvengti atkurtų dantų pažeidimų.
- Jei visada svajojote apie baltus dantis, tačiau balinimo procedūros neužtikrino šio efekto, o, galbūt, jos norite išvengti, estetinis plombavimas gali tapti idealiu sprendimu.
- Estetinis dantų plombavimas užkerta kelią pažeistų dantų irimui, skausmui bei daug išlaidų reikalaujančiam gydymui.
- Tai – procedūra, kuri reikalauja profesionalumo, ypatingo kruopštumo bei preciziškumo. Tad atsakingai rinkitės ją atliksiančius specialistus.
Ir nors estetinis plombavimas yra įvardijamas, kaip greitas, modernus, neskausmingas bei daug kitų privalumų turintis šypsenos atkūrimo būdas, verta akcentuoti, kad egzistuoja ne vienas atvejis, kuomet negalima taikyti šios procedūros. Šiuo būdu negalima atkurti dantų, jei:
- yra pažeista danties šaknis;
- neliko vainiko audinių;
- giliai po dantenomis – dantų pažeidimai.
Esant šioms aplinkybėms, geriausia išeitimi tampa dantų protezavimas.
Jei jūsų netenkina dantų būklė ar jų defektai (pakitusi spalva, nelygūs krašteliai, nežymi netaisyklinga forma, nevienodas dantų dydis, ir t.t.), nepraleiskite progos atstatyti šypseną vos vieno vizito metu.
Registruokitės konsultacijai jau dabar ir sužinokite, ar jums gali būti taikoma estetinio plombavimo procedūra.