Protezuojant dantis neišimamais protezais

Nė nereikia ir sakyti – neišimami dantų protezai, lyginant su išimamais, yra kur kas komfortiškesnis, kokybiškesnį kramtymą bei kalbėjimą galintis užtikrinti pasirinkimas, o ir priežiūra reikalauja mažiau laiko. Taigi, jei vis dar svarstote, kuriems iš šių protezų teikti pirmenybę, rinkitės neišimamus dantų protezus. Taip pat tai yra geras pasirinkimas, jei jums pabodo kasdienybę apsunkinantys išimamų dantų protezų trūkumai. Tačiau, jei apsisprendėte atkurti šypseną neišimamais protezais, tuomet iš anksto vertėtų apie juos sužinoti kuo daugiau, surasti atsakymus į įvairius klausimus. Vienas iš jų – sužinoti, kodėl protezuojant dantis neišimamais protezais, yra būtini laikini vainikėliai. Jie atlieka labai svarbias funkcijas ir tvirtinami neilgam laiko tarpui – tik tol, kol tęsiasi gijimo laikotarpis (dažniausiai tai trunka nuo kelių mėnesių iki pusmečio). Fiksuojami laikinu cementu ir negali būti nešiojami ilgą laiką.

Laikini dantų vainikėliai yra būtini dėl šių priežasčių:

  • Apsaugo nušlifuotą dantį bei dantenas nuo neigiamo aplinkos poveikio

Aplinka tikrai ne visada yra draugiška žmogaus organizmui, priešingai – jos veiksniai gali padaryti daug žalos. Ne išimtis ir mūsų dantys: labai svarbu nuo neigiamo aplinkos poveikio apsaugoti nušlifuotą dantį bei dantenas. Būtent tai ir yra viena iš funkcijų, kurią atlieka laikini vainikėliai. Jie patikimai apsaugo dantis bei dantenas nuo mechaninio poveikio, bakterinių dirgiklių, taip pat užtikrina, kad temperatūros svyravimai nesukels nemalonių pojūčių.

  • Formuoja dantenas

Nušlifavus dantį ir nesiimant jokių kitų veiksmų, išlieka tikimybė, kad dantenos ims deformuotis, gali atsirasti tinimas ar pasikeisti spalva, tuo tarpu laikini vainikėliai jas formuoja, užkirsdami kelią neigiamiems pokyčiams.

  • Užkerta kelią dantų migracijai

Po šlifavimo, dantys praranda dalį savo audinių, todėl nebėra tokie stiprūs, tvirti bei stabilūs. Visa tai gali paskatinti jų migraciją, tuo tarpu laikini vainikėliai užkerta kelią šiems pasikeitimams.

  • Atstatomas kramtymo efektyvumas

Laikini vainikėliai atstato kramtymo efektyvumą, tad pacientas gali mėgautis maistu.

  • Patrauklus estetinis vaizdas

 

dantu vainikeliai

dantų vainikėliai

Laikini vainikėliai užtikrina estetišką išvaizdą

Ne ką mažiau svarbi ir kita priežastis, kodėl reikalingi laikini vainikėliai – būtent jie užtikrina puikų estetinį vaizdą. Net jei ir nesate susidūrę su šlifavimu, ko gero, galite įsivaizduoti, kaip po šios procedūros atrodo dantys – naujoji jų forma bei dydis tikrai neprimena natūralios, sveiko danties išvaizdos. Savaime suprantama, tai turi neigiamos įtakos estetiniam vaizdui, tuo tarpu laikinų vainikėlių uždėjimas išsprendžia šią problemą.

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *