Skundai apie dantų implantus

Nepaisant daugybės puikių privalumų, kuriuos turi dantų implantai, kartais sulaukiama ir įvairių skundų. Pasidomėjus matyti, kad pastarieji kyla dėl tam tikrų problemų. Tačiau, kaip yra iš tiesų? Ar problemos, dėl kurių skundžiamasi, iš tikrųjų kyla dėl dantų implantų, o galbūt netinkamo paciento pasirinkimo bei elgesio? Aptarkime dažniausias situacijas, dėl kurių pateikiami skundai: kaltų neieškoti neverta, tačiau tiesą žinoti – būtina.

Dantų implantai skundai ir kiti atvejai

Dantų implantų komplikacijos. Kodėl jos kyla?

Vertinant pacientų skundus, matyti, kad kai kurie iš jų yra susiję su komplikacijomis. Šiandien siūlomi dantų implantai turi ypač aukštą prigijimo rodiklį, tačiau tikimybė, kad 1 – 2 atvejais iš 100 implantai bus atmesti, taip pat išlieka. Vis tik, jei jau taip nutiko, tai nebūtinai reiškia, kad pasirinkote mažai patirties turintį implantologą – komplikacijos gali kilti ir dėl kitų priežasčių: neužtikrinote tinkamos priežiūros po implantacijos; rūkote; sergate lėtinėmis ligomis; jus kamuoja chroniško bruksizmo problema.

Kokie pažeidimai galimi dėl specialisto kaltės?

Vis dėlto, išskiriami ir tam tikri atvejai, kuomet pažeidimai galimi ir dėl specialisto kaltės: gręžiant gali būti pažeistas vidinis alveolinis nervas (dėlto pacientas gali justi nemalonius pojūčius – tirpimą arba dilgčiojimą dantenų, smakro srityje); taip pat gręžiant galima pažeisti greta danties esančio danties šaknį. Tačiau tokie atvejai – ypač reti, o kompiuterinės tomografijos tyrimas dar labiau sumažina šių klaidų tikimybę.

Jei implantas neprigis, ar teks mokėti už naują?

Gamintojai produkcijai suteikia viso gyvenimo garantiją, tad tuo atveju, jei implantas bus atmestas, už jį jums neteks mokėti.

Po dantų implantacijos vargina kraujavimas. Ką daryti?

Jei atlikus dantų implantaciją 1 – 2 dienas po procedūros dantenos nežymiai kraujuoja, nerimauti neverta, tai – natūralus procesas. Nors po implantacijos jau kitą dieną galima grįžti į darbą, jei tik turite galimybę, skirkite keletą dienų ramiam poilsiui. Vis dėlto, jei kraujavimas yra intensyvus, būtina apie tai informuoti procedūrą atlikusį gydytoją.

Skundai apie dantų implantus: kaip jų išvengti?

Taigi, kaip matyti, skundai apie dantų implantus, gali būti pateikiami dėl įvairių priežasčių. Vis dėlto, abi puses – tiek gydytoją, tiek pacientą, labiausiai gali nudžiuginti skundų nebuvimas. Ar galima tai užtikrinti? Išvengti situacijų, vėliau tampančių skundų priežastimi, bus lengviau, jei:

 • dantų implantacijai pasirinksite vieną iš sostinės odontologijos klinikų – būtent čia rasite geriausius, daugiausiai patirties turinčius specialistus; moderniausią įrangą; be to, jums bus taikomi naujausi gydymo metodai; užtikrinantys komfortą bei galimybę taupyti laiką;
 • konsultacijos metu informuokite gydytoją apie savo sveikatos būklę; jei esate kamuojamas bruksizmo, praneškite ir apie tai;
 • po implantacijos būsite informuoti, kaip prižiūrėti dantis – būtinai laikykitės šių patarimų, tai padės užtikrinti sėkmingą gijimą.

 

dantu implantai skundai

dantų implantai skundai

 

3 Comments

 1. Janina

  Kaip suprantu skundai del dantu implantu kyla kai patys klientai netinkamai priziuri po proceduru, tada ir kyla komplikacijos. Plius man atrodo net ir tokiais atvejais suteikiamos garantijos

  Reply
 2. Darius

  Kiek pacientų su tokiais blogais daktarais susiduria, kad po to reikia piniginę atidarinėt dar ne kartą. Gera specialistą reikia rinktis pagal atsiliepimus, nes po to sutaupai

  Reply
 3. Bronius

  Implantu istatymas man buvo paprasta procedura,dariau visa virsutini zandikauli. Beda su laikinu protezu,po,keturiu menesiu skylo per puse,pasirodo,viena puse buvo blogai pritvirtine. Zada keisti nauju,viena puse karuneles juda,ar nenukentes implantai.Kiek laiko galima,nesioti,laikina dantu proteza?

  Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *