Cirkonio implantai

Kaip žinia, dantų implantavimas – tai toks gydymas, kurio rezultatais pacientas gali džiaugtis visą likusį gyvenimą. Cirkonio implantai – vienas iš pasirinkimų. Geram rezultatui užtikrinti, dantų implantavimas pasižymi  tuo, jog susideda iš keletos etapų.

Kai cirkonio implantai jau įsriegti į žmogaus žandikaulį ir yra prigiję prie kaulo, seka sekantis gydymo etapas – dantų protezavimas

Tiek viename, tiek kitame žingsnyje  be galo svarbu ne tik profesionalus odontologo darbas, bet ir implantų gamybai naudojamos medžiagos. Pačios populiariausios: titano keramika ir cirkonio oksido keramika.

cirkonio implantai

cirkonio implantai

Cirkonio implantai – sriegimas

 

Jeigu prieš implantų sriegimą Jus daugiau neramino  jų  tinkamumas ir gebėjimas prigyti prie kaulo, organizmo noras  priimti implaną, neatmetant jo, tai renkantis protezus, tampa aktualus  ir estetinio vaizdo troškimas.

Imate svarstyti, kurie implantai ne tik bus ilgaamžiai ir atsparūs , bet ir efektyviau užtikrins grožiu ir sveikata  trykštančią šypseną.

Mažai ką išmanačiam pacientui išties susisuka galva kai reikia išspręsti dilemą: rinktis metalo inplantus ar cirkonio? Kurie jų yra patikimesni, saugesni, estetiškai patrauklesni ir kaip skiriasi jų kaina? Pabandysime tą išsiaiškinti.

 

Kuo cirkonio implantai pranašesni už titano gaminius?

 

Dar visai neseniai patys populiariausi dantų implantai buvo gaminami iš titano. Profesionalūs odontologai teigia, jog titano implantai greitai ir efektyviai suauga su kaulu ir retai pasitaiko  implantų atmetimo atvejų.

Vis tik pastaruoju metu dantų gydytojų pacientai vis dažniau išgirsta neigiamą atsakymą dėl titano gaminių, nes jie išties tinka ne visiems.  Be abejonės, tuomet kyla klausimas: kokios galimos implantų medžiagų pasirinkimo alternatyvos?

Kaip jau minėta, nors ir mažai pacientų daliai, vis dėl to kuriems jų titano implantai netinka. Žmonėms, linkusiems į įvairias alergijas, tokie implantai netinka, nes sėkmingo prigijimo tikimybė stipriai sumažėja.

Tikimybė, kad implantas kokybiškai priaugs prie kaulo sumažėja ir tiems asmenims, kurie serga įvairiomis lėtinėmis ligomis arba turi stipriai nusilpusią imuninę sistemą. Tokiu atveju prieš dantų implantavimą laukia netrumpas kitų negalavimų gydymas.

Anksčiau pacientams, kuriems dantų implantavimas naudojant titaną, keldavo riziką  odontologai galėjo pasiūlyti tik dantų protezavimą.

Tačiau, kaip žinia, medicinos pasiekimai nestovi vietoje ir implantologijoje atsirado alternatyva – cirkonio implantai. Jie yra gerokai natūralesni, nes esti bemetaliai ir pasižymi itin aukštu biologiniu suderinamumu.

Gydytojai tvirtina, jog savo fizinėmis savybėmis jie labai primena natūralius dantis, nes gaminami iš cirkonio. Šių implantų tikimybė užtikrintai siekia net 100 procentų.

Tačiau verta nepamiršti: net ir patys kokybiškiausi implantai gali neprigyti jeigu pooperaciniu laikotarpiu pacientas kruopščiai nesilaiko gydytojų nurodymų.

Kalbėdami apie dantų implantavimą, odontologai džiaugiasi, jog šiomis dienomis pacientai daugiau linkę ne tik atvirai papasakoti apie savo turimas ligas, naudojamus vaistus ( kas labai svarbu žinoti gydytojui prieš pradedant implantavimą), bet ir detaliai domėtis viso gydymo proceso eiga bei tam naudojamomis medžiagomis.

Todėl, prieš Jums svarstant kokius implantus pasirinkti, pateiksime cirkonio implanų privalumus:

 • Greitas sugijimas, nes nedirgina minkštųjų audinių;
 • Jie yra atsparūs korozijai ir nesąveikauja su burnos priežiūros priemonėmis;
 • Pritraukia žymiai mažiau bakterijų, nei metalo implantai;
 • Estetiškai patrauklesnis vaizdas, nes spalva labiausiai primena natūralius dantis. Implanto įsriegimo vietoje nesimato pilkos spalvos plotų;
 • Lengvai prižiūrimi. Ta vieta, kur implantas jungiasi su vainikėliu yra dantenų lygyje. Todėl nėra vietos kauptis nešvarumams ir bakterijoms, stipriai sumažėja uždegimų galimybė. Tai gerokai palengvina cirkonio implantų priežiūrą.
cirkonio implantai tiltas

cirkonio implantai tiltas

Cirkonio keramikos dantų karūnėlės

Įsriegti implantai prigijo, gydytojas atliko visas šiam etapui užbaigti reikalingas procedūras ir tuomet telieka paskutinis žingsnis – dantų protezavimas. Nuo danties implanto Jums paims anstpaudą, pagal kurį bus gaminamas protezas.

Štai čia ir vėl klausimas – kokią protezo medžiagą pasirinkti: metalo keraminos, bemetalės keramikos ar cirkonio keramikos protezus.

Minėti cirkonio implantų privalumai yra taikytini ir cirkonio dantų karūnėlėms. Tačiau pačių karūnėlių paskirtis žmogaus burnoje yra šiek tiek kitokia nei implantų, todėl pacientai dažnai nori atskiros, išsamesnės informacijos apie jų savybes.

Pasiteiravus odontologų, išgirstame nuomonę, jog pasvėrus visų įmanomų dantų karūnėlių įpatumus, cirkonio keramika privalumų turi daugiausia. Tais privalumais dalinamės ir su Jumis:

 1. Cirkonio karūnėlės iš visų yra tvirčiausios ir gali atlaikyti didelį kramtymo krūvį;
 2. Atsparios dėvėjimuisi;
 3. Danties kietieji audiniai šlifuojami minimaliai. Todėl, kad nereikia maskuoti metalo;
 4. Puikios estetinės savybės, maksimalus natūralių dantų spalvos atitikimas;
 5. Prie dantenų krašto, skirtingai nuo metalo gaminių, nėra pilkos juostos;
 6. Cirkonio oksidas alergiją sukelia itin retais atvejais;
 7. Prie cirkonio oksido keramikos konstrukcijų nesusidaro uždegimų. Šis privalumas gydytojų laikomas vienu iš svarbiausių, nes vainikėlis visuomet kontaktuoja su dantenomis.

 

Cirkonio implantų kaina

Nors metalo (dažniausiai minėto titano) implantai vis dar dažnai pasirenkami dėl mažesnės kainos, žmonės jau pradeda labiau vertinti estetinio vaizdo ir naudojamų medžiagų kokybę ir teigiamą įtaką bendrai organizmo savijautai.

Aukštesnę cirkonio implantų kainą odontologai įvardija kaip vienintelį šių gaminių trūkumą. Tačiau ir šiuo atveju siūlomi alternatyvūs sprendimai. Jeigu pacientui atliekamo implantavimo geidžiamiausias rezultatas – estetinė išvaizda, krūminius dantis siūloma implantuoti titano gaminiais, o priekiniams naudoti cirkonio keramiką. Tai tik vienas sprendimų būdų,  norint sutaupyti.

Verta žinoti, jog šiomis dienomis bene visos odontologijos klinikos implantavimo paslaugas siūlo įsigyti išsimokėtinai. Išsimokėjimo terminas gali siekti net iki 84 mėnesių, todėl mėnesinės įmokos esti nedidelės.

Turint galvoje, jog dantų implantavimas atliekamas visam gyvenimui, tokia kas mėnesį piniginei nenuostolinga investicija yra išties protinga. Verta atminti, jog sveiki dantys ir gera kramtymo kokybė – daugelio žmogaus organų sveikatos garantas.

Dar vienas svarbus pacientų elgesio įpatumas –  išankstinis nusistatymas, jog tai jam per brangi paslauga. Gydytojai odontologai tvirtina, jog viešai skelbiamos kainos gali būti paskaičiuotos su visomis papildomomis procedūromis.

Tačiau verta atminti, jog kiekvieno paciento situacija yra individuali ir priklauso nuo tik jam būdingų veiksnių. Jeigu Jūsų kaimynas, draugas ar šiaip atsitiktinis apšnekovas dantų implantavimo tema, pasakoja apie didelę pinigų sumą, kurią jam teko sumokėti už dantų implantavimą, tai nereiškia, jog tokio lėšų kiekio prireiks ir Jums.

Pirmiausia, mokėtina suma priklauso nuo implantuojamų dantų kiekio. Antra – visuomet galite cirkonio keramiką pasirinkti tik priekinių dantų implantavimui.

Trečias, bene svarbiausias, dalykas – pasitikėti derėtų ne aplinkinių patarimais, o profesionalia konsultacija.

Pirminės konsultacijos metu patikrinama paciento dantų būklė, suteikiama išsami informacija apie gydymo galimybes ir  suplanuojamas  tinkamiausias ir, Jums pageidaujant, mažiausiai kainuojantis dantų implantavimo būdas, parenkant cirkonio keramikos gaminius.

 

cirkonio implantu kaina

cirkonio implantu kaina