Nuskilo dantis?

Nuskilęs danties gabaliukas – problema, su kuria susiduria labai didelė dalis žmonių. Taip gali įvykti dėl įvairių veiksnių – galbūt dantys jau buvo nudilę, natūraliai nusidėvėję; o galbūt – teko patirti smūgį; kramtyti kietą maistą ir t.t.

Siekiant suprasti, kokios yra dantų trupėjimo ar skilimo priežastys, negalima pamiršti ir sąkandžio svarbos. Jei jis nėra taisyklingas, tokiu atveju, kai kuriems dantims tenka pernelyg didelė apkrova, tad silpniausioje vietoje (kaklelio srityje), dėl kylančių lenkimo jėgų, jie gali pradėti trupėti ar net nuskilti. Savaime suprantama, šios problemos patys neišspręsite – būtina kreiptis į specialistus dėl sąkandžio korekcijos.

Jums trūksta kalcio bei fosforo

Tik turint stiprius bei tvirtus dantis bus galima išvengti jų trupėjimo ar skilimo. Vis dėlto, tik nedaugelis atkreipia dėmesį į tai, kad dantų stiprumą lemia du pagrindiniai mineralai – kalcis bei fosforas. Taigi, jei susiduriate su dantų trupėjimo problema, tai gali būti požymis, kad jūsų organizmui tiesiog trūksta išvardintų medžiagų.

Dantų skilimas galimas ir dėl mechaninių veiksnių

Įvairūs mechaniniai veiksniai taip pat gali tapti priežastimi, dėl kurios, vieną dieną jūsų nuotaiką sugadins nuskilęs dantis. Jei dažnai kremtate riešutus ar kitus kietus maisto produktus, atminkite, jog smarkiai didinate dantų skilimo tikimybę. Taip svarbu nepamiršti, kad ši tikimybė išauga ir intensyvaus sporto metu ar pasirinkus ekstremalų laisvalaikio praleidimo būdą.

 

Dantų trupėjimo bei skilimo bus lengviau išvengti, jei…

Kaip matyti, dantų trupėjimą bei skilimą gali paskatinti daugybė įvairių veiksnių, o, kad sumažintumėte šių nemalonių procesų tikimybę, atkreipkite dėmesį į žemiau pateikiamus patarimus:

Atsižvelgiant į tai, kad pažeistas danties emalis yra viena pagrindinių priežasčių, dėl kurios ilgainiui jie gali pradėti trupėti, dėkite visas pastanga, kad jį sustiprintumėte, pavyzdžiui, kasdienį racioną įtraukite maisto produktus, kurie stiprina jūsų dantis (vartokite sūrio, jame esantis kalcis atstato danties emalį; sezamo sėklų, natūralaus jogurto – juose esančios medžiagos padės sustiprinti danties struktūrą; gerkite žalios arbatos – joje gausu fluoridų, apsaugančių emalį nuo pažeidimų); taip pat verta atsisakyti liežuvio papuošalų.

Dauguma žmonių nori turėti baltus dantis, tad, kaip, savaime suprantamą priemonę, nusprendžia naudoti balinantį poveikį turinčias dantų pastas. Vis dėlto, reikia prisiminti, kad jų nereikėtų rinktis kasdien, kadangi galima pažeisti dantų emalį.

Būkite tikri, kad pasirinkote tinkamą šepetėlį. Nežinote, kaip tai padaryti? Niekada nesuklysite pasirinkę minkštą ar vidutinio kietumo. Taip pat nepamirškite reguliariai keisti šio, kasdien reikalingo įrankio – valydami dantis seniai naudojamu šepetėliu, taip pat rizikuojate pažeisti dantų emalį.

Ar taisyklingai valote dantis? Atminkite, kad geriausia juos valyti neintensyviais, sukamaisiais judesiais. Beje, nedarykite klaidos, kurią taip dažnai daro daugelis – sukamaisiais judesiais per ilgai valo tą pačią vietą, pamiršdami greta esančius dantis.

Kontroliuokite savo elgesį. Kaip rodo praktika, dažnai danties trupėjimo ar skilimo atvejų būtų galima išvengti, jei tik žmonės elgtųsi atsakingiau: sąmoningai atsisakytų valgyti karštą bei šaltą maistą vienu metu; nepiktnaudžiautų kietais maisto produktais, o prieš užsiimdami ekstremaliu sportu, pasirūpintų dantų apsaugomis.

nuskilo dantis

nuskilęs dantis

Nuskilęs dantis turi būti kuo greičiau tvarkomas

Akivaizdu, kad neatkuriant nuskilusio danties, pakenkiama sau įvairiais aspektais. Taigi, visai nesvarbu, dėl kokios priežasties taip įvyko, svarbiausia, kad dantis būtų atstatytas artimiausiu metu, kadangi vėliau danties atkūrimas gali pareikalauti daugiau laiko bei išlaidų – prarastų audinių nebebus galima atstatyti estetinio plombavimo metu, teks sriegti implantą. Nors implantai yra saugus bei modernus būdas atstatyti prarastus dantis, visada, jei tik leidžia aplinkybės, verta rinktis mažiau invazyvius atkūrimo būdus.

 

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *