Dėl maisto kramtymo nudilę dantys

Įprasta manyti, kad danties audiniai prarandami dėl ėduonies bei jo sukeltų padarinių. Tačiau nereiktų pamiršti, kad iš tiesų dantų audinių praradimas galimas ir dėl kitų priežasčių, pavyzdžiui, dantys gali nudilti dėl kramtymo.

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad šį procesą paprastai lemia maisto kietumas bei abrazyvumas (pavyzdžiui, žmonės, dažnai valgantys kietus, neapdorotus, o taip pat ir tuos maisto produktus, kuriuos būtina ilgai kramtyti), kur kas dažniau skundžiasi nudilusiais dantimis.

Nieko keista, kad pastarieji ne tik sukelia tam tikrų problemų, bet ir reikalauja dėmesio. Taigi, pabandykime apžvelgti, kokios yra pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pacientai, turintys dėl kramtymo nudilusius dantis ir kokiais būdais galima atstatyti šypseną.

Dėl  kramtymo nusidėvėję dantys sukelia ne tik estetinių problemų

Viena greičiausiai pastebimų problemų, kurią sukelia dėl kramtymo nudilę dantys, yra pasikeitusi jų išvaizda. Dantys praranda savo natūralią formą bei dydį, gali pasikeisti ir paviršius – atsirasti įtrūkimų bei įbrėžimų. Tačiau šis procesas yra pavojingas ne tik dantų išvaizdai, bet ir jų būklei: pažeidžiamas danties emalis, tad gali būti jaučiamas dantų jautrumas ar skausmas; dėl kramtymo praradus dalį danties audinio, išauga jo skilimo ar nutrupėjimo tikimybė. Tačiau ir tai dar ne viskas – aštrus danties paviršius gali  sužeisti burnos gleivinę, liežuvį.

Be to, pažeistus dantis paveikia bakterijos, tad galimos įvairios dantų ligos ar defektai. Tokiu atveju dantis gali būti pažeidžiamas ypač stipriai, todėl vienintele išeitimi tampa estetinis plombavimas arba dantų implantai.  Taip pat reikia nepamiršti, kad nusidėvėję dantys nebegali užtikrinti maksimalaus kramtymo efektyvumo, tad kramtyti darosi tik sunkiau.

Apibendrinant, belieka tik pridurti, kad dėl kramtymo nusidėvėję dantys sukelia ne tik estetinių problemų, bet mažina kramtymo efektyvumą, gali pabloginti jų būklę. Pasitaiko ir atvejų, kuomet dėl kramtymo nyksta danties audiniai, o ilgainiui – dantis apskritai netenkama. Nelaukite, kol tai nutiks – atkurkite nudilusius dantis kuo greičiau, juo labiau, kad šių dienų odontologija siūlo puikių sprendimų.

Kaip atkurti dėl kramtymo nusidėvėjusius dantis?

Vis dėlto, atvejai, kuomet dėl kramtymo nudilusius dantis tenka atstatyti implantais, yra pakankamai reti – kur kas dažniau pasirenkamas šypsenos atstatymas estetiniu plombavimu bei dantų mikroprotezais. Trumpai apie kiekvieną iš šių galimybių:

Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas yra pažangus metodas, norint atkurti dėl kramtymo nusidėvėjusius, savo formą bei dydį praradusius dantis. Taip pat išsprendžiamos ir kitos problemos – grąžinama natūrali spalva, nelieka tarpų tarp dantų, galima koreguoti formą ir t.t. Vieno apsilankymo metu galima atkurti net 4 – 6 dantis. Ši procedūra – minimaliai invazyvi, tačiau maksimaliai tausojanti. Atkūrus dantis šiuo būdu, pacientas gali džiaugtis tobula dantų išvaizda, o siekiant pačių geriausių rezultatų, būtina kartą per metus sugrįžti į dantų kliniką, tam, kad būtų atliekamos minimalios korekcijos.

Dantų mikroprotezai – laminatės, įklotai bei užklotai

Šią problemą turintiems pacientams, gali būti taikomas ir šypsenos atkūrimas dantų laminatėmis. Tai – iš keramikos pagamintos, ypač plonos plokštelės, tvirtinamos prie priekinių dantų paviršiaus ir atrodančios ypač natūraliai. Dantų laminatės yra puikus pasirinkimas tiems, kurie vertina ilgaamžiškumą, puikų estetinį vaizdą, o taip pat ir greitus sprendimus (dažniausiai tereikia vos dviejų vizitų). Mikroprotezais atkurtų dantų priežiūra – tokia pat, kaip ir natūralių. Verta pastebėti, kad šiuo būdu galima atkurti 10 viršutinių ir 10 apatinių dantų (netinka krūminių dantų atkūrimui). Krūminių dantų atkūrimui yra siūlomi įklotai bei užklotai. Beje, pastarieji vis dažniau tampa puikiai alternatyva plomboms.

dantu nudilimas ir gydymas

dantu nudilimas ir gydymas

 

Tiek estetinis plombavimas, tiek dantų laminatės, įklotai ar užklotai, yra ilgalaikius rezultatus užtikrinantys sprendimai, leidžiantys maksimaliai atkurti kramtymo efektyvumą.

Nežinote, kuris  iš šių sprendimų – estetinis plombavimas ar dantų mikroprotezai labiausiai tiktų jums? Atvykite pasikonsultuoti – įvertinsime dėl kramtymo nudilusių būklę bei pasiūlysime efektyviausią jų atkūrimo būdą.

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *