Dantų implantai: mitas ar tiesa?

Informacijos apie dantų implantus, pasirinkimo galimybes, privalumus, pranašumus bei kitus svarbius su jais susijusius aspektus daugėja, tačiau nemaža dalis pacientų vis dar įkliūva į mitų spąstus. Tad, kuo iš tiesų reikia tikėti, o kuo ne? Dantų implantai – neatsiejami nuo mitų, tačiau tai negali sutrukdyti priimti teisingą sprendimą!

Dantų implantai – populiariausias dantų atkūrimo būdas.

Tiesa. Tyrimai rodo, kad dantų implantai yra populiariausias šypsenos atkūrimo būdas. Nesunku suprasti, kodėl būtent šis pasirinkimas vertinamas ypač palankiai – jis turi daug privalumų bei pranašumų.

Implantavimo procedūra – labai skausminga.

Mitas. Daugumai žmonių implantologijos procedūros asocijuojasi su skausmu bei nemaloniais potyriais, tačiau šiandien ši sritis yra ypač pažangi, tad diskomfortas – minimalus. Procedūros metu taikoma vietinė nejautra, todėl pacientas nejaus skausmo. Na, o jei ypač baiminamasi, gali būti atliekama sedacija (dalinis primigdymas).

Visiems pacientams siūlomi to paties gamintojo implantai.

Mitas. Šiandien implantų rinkoje – ne viena dešimtis gamintojų, todėl kiekvienam pacientui parenkami geriausiai jo poreikius bei lūkesčius galintys pateisinti implantai.

Implantai puikiai prigyja, todėl egzistuoja labai didelė tikimybė, jog procedūros neteks pakartoti.

Tiesa. Puiki žinia visiems tiems, kurie planuoja atstatyti šypseną implantais – jų prigijimo koeficientas yra labai aukštas (98 implantacijos atvejai iš 100 yra sėkmingi), todėl tikimybė, kad procedūrą teks kartoti, ypač maža.

Jei pacientas serga parodontoze, nebus galima implantuoti dantų.

Mitas. Kai kurie parodontoze sergantys žmonės mano, kad dantų implantacija – ne jiems. Priešingai, ši procedūra yra ne tik puiki išeitis norint atkurti prarastus dantis, bet ir užkerta kelią šiai ligai. Taip yra todėl, kad atliekant implantaciją, panaikinama šios ligos priežastis – pažeistos dantų šaknys yra pakeičiamos naujomis titaninėmis šaknimis.

Implanto tarnavimo laikas nuo paciento nepriklauso.

Mitas. Iš tiesų, asmeninės paciento pastangos turi daug įtakos implanto tarnavimo laikui: jei bus užtikrinta tinkama ir reguliari priežiūra, laikomasi rekomendacijų, implantai  gali tarnauti visą likusį gyvenimą.

Reikalingų implantų skaičius gali būti mažesnis nei prarastų dantų.

Tiesa. Jei netekote vieno danties, tuomet prireiks vieno implanto, tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, jog reikalingų implantų skaičius gali būti mažesnis nei prarastų dantų. Tai užtikrina All – on – 4® metodika, kurią taikant visą žandikaulį galima atkurti naudojant vos 4 implantus.

Jei buvo atlikta dantų implantacija, profesionali burnos higiena – nebereikalinga.

Mitas. Klaidinga manyti, kad po dantų implantacijos galėsite pamiršti profesionalią burnos higieną. Ši procedūra yra reikalinga tam, kad palaikytumėte burnos ertmės švarą, puikią implantų išvaizdą, išvengtumėte uždegimų rizikos bei užtikrintumėte ilgą tarnavimo laiką.

Implantų procedūra neįmanoma, kai trūksta kaulo.

Mitas. Šiandieninė implantologija gali pasiūlyti daug įvairių sprendimų paciento naudai. Vienas iš jų yra susijęs su kaulo audiniais: net jei jų yra likę nedaug, galima taikyti priauginimo procedūrą ir sėkmingai atlikti implantaciją.

Mūsų klinikos kainos čia