Šiuolaikiniame pasaulyje vis labiau ryškėja tendencija daugiau ir atsakingiau investuoti į savo sveikatą. Tai liečia ir burnos priežiūrą.

Investijas į dantų priežiūrą sau leidžia ne vien tik pasiturintys, bei ir išmintingi, savo gyvenimo kokybe besirūpinantys žmonės.

Dažnai didesne problema tampa ne piniginės lėšos, o gydymui reikalingos laiko sąnaudos. Kaip žinia, dantų implantavimas susideda iš keletos etapų ir galutinio rezultato tenka laukti net keletą mėnesių.

Todėl gydytojai odontologai  vienbalsiai pritaria teiginiui, jog dantų implantai per vieną dieną – bene paklausiausia ir dažniausiai pageidaujama paslauga visų odontologijos klinikų pacientų tarpe.

 

Dantų implantai per vieną dieną – naujas ir greitas sprendimas

 

Dar prieš keletą dešimtmečių vietoj iškritusių dantų turėti naujus, neišimamus protezus atrodė sunkiai suvokiama svajonė.

Šiomis dienomis, spartėjant gyvenimo tempui, trokštame puikia sveikata ir diskomforto nekeliančia savijauta džiaugtis vos po keletos ar net vieno vizito pas gydytoją.

Šiuolaikinė medicinos paslaugų rinka stengiasi prisitaikyti prie pacientų poreikių. Todėl nenuostabu, jog sparti medicinos pažanga leidžia naujais dantimis džiaugtis  jau po pirmo vizito pas implantologijos specialistą.

dantu implantai per viena diena

dantu implantai per viena diena

Momentinė dantų implantacija implantacija per vieną dieną – kas tai?

 

Šnekamojoje kalboje naudojamas terminas „dantų implantai per vieną dieną“ odontologijos srities specialistų tarpe dažnai įvardijamas kaip „momentinė implantacija“. Momentinė dantų implantacija apibrėžia tam tikrą specifinę techniką, kuri leidžia vieno vizito metu dantį išrauti ir į jo vietą įsriegti dantų implantą.

Dantų implantavimo per vieną dieną paslauga dažniausiai pasinaudojama priekinių dantų protezavimui. Tai leidžia išvengti estetinių problemų, netekus vieno ar kelių priekinių dantų.

Po implantavimo procedūros ant implanto uždedama laikina danties karūnėlė. Visu gijimo periodu ji puikiai dengia trūkstamo danties skylę ir leidžia saugiai sulaukti galutinio protezavimo etapo.

Laikina danties karūnėlė naudojama tik estetiniais sumetimais, kad žmogus, bendraudamas su aplinkiniais, spręsdamas įvairius asmeninius su su darbu susijusius reikalus, nejaustų moralinio diskomforto.

Dažnai pacientai išsigąsta žodžio „laikina“, manydami, jog laikina karūnėlė sukels kokių nors nepageidaujamų kliūčių pritvirtinti nuolatinei karūnėlei.

Todėl atsisako implantavimo per vieną dieną paslaugos ir apskritai atideda dantų implantaciją vėlesniam laikui, taip tik blogindami savo burnos būklę. Odontologai skuba nuraminti ir pateikia momentinio implantavimo privalumus:

 • Itin greitas gydymo kursas, nes prieš įstatant dantų implantą, nėra būtinybės laukti kol užgis žaizda toje vietoje, kur buvo ištrauktas dantis;
 • Laikina karūnėlė ne tik gerina estetinį vaizdą, bet ir saugo implantą nuo per didelio krūvio kramtymo metu;
 • Mažesnis diskomforto jausmas ir patiriamas stresas, nes atliekama tik viena operacija;
 • Taupomas paciento laikas, nes viskas atliekama vieno vizito metu;
 • Nedidelė paslaugos kaina, palyginus su kitomis atkuriamų dantų procedūromis.

Vis gi, momentinė implantacija vieniems pacientams gali būti gerokai tinkamesnė ir greičiau prieinama, nei kitiems. Kokios priežastys tai lemia? Odontologai vardija keletą jų:

 1. Bedra žmogaus viso organizmo sveikata;
 2. Kaulo, į kurį planuojama įsriegti implantus, kiekis ir kokybė;
 3. Išrauto danties vietos būklė: ar nėra, infekcijos, sunkiai gyjančių žaizdų ar kitokių tik tam pacientui būdingų įpatumų;
 4. Į kurią žandikaulio dalį planuojama įsriegti implantą.

 

Be jokios abejonės, tikrą paciento būklę ir pasiruošimą implantacijai per vieną dieną, odontologas gali nustatyti tik susitikus su žmogumi akis į akį. Šis dantų atkūrimo metodas gali būti taikomas tik gydytojui atidžiai įvertinus visas galimas kliūtis, rizikas ir sukūrus konkretų  gydymo planą.

momentine implantacija greitas sprendimas

momentine implantacija greitas sprendimas

Dantų implantavimas per vieną dieną – rekomendacijos

 

Kaip ir kiekviena operacija, taip ir dantų implantavimas per vieną dieną bus sėkmingesnis ir sukels mažesnę riziką bet kokioms komplikacijoms, jeigu tinkamai jai pasiruošite. Tuomet nauji dantys džiugins ilgą laiką.

Tiek kelių etapų dantų implantavimas, tiek momentinis įplanto įsriegimas reikalauja laikytis taisyklių, kurias visada nurodo odontologas. Mes jas pakartosime:

 • Prieš momentinę implantaciją rekomenduojama atlikti profilaktinę profesionalią burnos higieną. Jos metu pašalinami susikaupę dantų akmenys ir tuo pačiu aptinkamos gydymo reikalaujančios probleminės burnos vietos;
 • Nerekomenduojama bent parą iki implantavimo vartoti alkoholinių gėrimų. Alkoholis ne tik apsunkina gijimo procesus, bet ir, sąveikaudamas su skausmą malšinančiais vaistais, gali sukelti nepageidaujamas bei pavojingas reakcijas;
 • Rūkantiems siūloma atsisakyti rūkalų dieną iki procedūros ir kurį laiką po jos. Arba gerokai sumažinti surūkomų cigarečių kiekį.
 • Vengti kraujo krešėjimą keičiančių vaistų (pvz: aspirinas);
 • Atsakingai laikytis visų odontologo nurodymų, nes kiekvieno paciento situacija yra unikali ir konkretus atvejas turi konkrečius, tik vienam žmogui būdingus, niuansus;
 • Galiiausiai, patartina prieš operaciją pavalgyti lengvo, bet visaverčio, reikalingo puikiai savijautai užtikrinti maisto, nes po operacijos negalėsite valgyti. Tačiau nepersistenkite. Persivalgymas išties naudos neatneš, tik apsunkins organizmą.

 

Norite greito rezultato – neatidėliokite vizito pas odontologą

Tikriausiai jau žinote, jog netekus danties, toje vietoje esantis kaulas ima irti, o šalia esantys dantys pasislenka link tuščios ertmės.

Todėl,  ilgą laiką delsus ir atvėrus odontologo kabinetą tik po keletos metų, implantavimo procesas tampa ilgas ir sudėtingas.

Nors odontologai teigia, jog tokių pacientų, kuriems nėra jokio būdu suteikti implantacijos paslaugą, beveik nėra, vis gi apleista burnos būklė šį gydymą gerokai apsunkina.

Tokiais atvejais norą puikuotis naujais dantimis gali tekti atidėti dėl būtinybės tinkamai paruošti burnos ertmę implantavimo procedūrai.

Apie tai, jog sugaišite  daug laiko ir patirsite neplanuotų išlaidų, nė sakyti nereikia. Juk rinkdamiesi momentinę implantaciją, turite lūkesčių investuodami mažiau laiko bei lėšų ir vėl džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu.

Todėl, netikėtai netekus vieno ar kelių dantų, nedelskite ir kreipkitės į savo pasirinktą odontologijos kliniką. Specialistai, nuodugniai ištyrę Jūsų būklę, parinks patį efektyviausią dantų implantavimo per vieną dieną variantą.