Nuskilo danties gabaliukas – kaip verta elgtis?

Nuskilęs danties gabaliukas – problema, su kuria susiduria labai didelė dalis žmonių. Taip gali įvykti dėl įvairių veiksnių – galbūt dantys jau buvo nudilę, natūraliai nusidėvėję; o galbūt – teko patirti smūgį; kramtyti kietą maistą ir t.t.

Nuskilo dantis – galimai gali būti pažeistas ir vidinis audinys

Tačiau svarbiausia tai, kad nepaisant, kokiomis aplinkybėmis netekote dalies danties audinio, jis turi būti kuo greičiau atstatytas. Ir tam yra ne viena priežastis. Pabandykime apžvelgti, kokios jos:

  • neatkurtas dantis gali sukelti daug nemalonių pojūčių (aštrios danties briaunos kliudys liežuvį, burnos sieneles; todėl gali atsirasti nubrozdinimų, įdrėskimų;
  • jei nuskilo priekinio ar šoninio danties gabaliukas, nebelieka patrauklaus estetinio vaizdo;
  • nuskilęs dantis nebegali užtikrinti maksimalaus kramtymo efektyvumo; tad patiriama sunkumų valgant;
  • valgydami šaltą arba karštą maistą, galite justi nemalonius pojūčius, pavyzdžiui, dilgčiojimą;
  • neatkuriant danties, spartėja jo nusidėvėjimas; didėja galimybė prarasti dar daugiau danties audinių.
nuskilo dantis

nuskilęs dantis

Nuskilęs dantis turi būti kuo greičiau tvarkomas

Akivaizdu, kad neatkuriant nuskilusio danties, pakenkiama sau įvairiais aspektais. Taigi, visai nesvarbu, dėl kokios priežasties taip įvyko, svarbiausia, kad dantis būtų atstatytas artimiausiu metu, kadangi vėliau danties atkūrimas gali pareikalauti daugiau laiko bei išlaidų – prarastų audinių nebebus galima atstatyti estetinio plombavimo metu, teks sriegti implantą. Nors implantai yra saugus bei modernus būdas atstatyti prarastus dantis, visada, jei tik leidžia aplinkybės, verta rinktis mažiau invazyvius atkūrimo būdus.

 

Paskutinį kartą atnaujinta

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *