Kuomet kalbame apie gražią šypseną, svarbų vaidmenį vaidina įvairūs elementai: ne tik nepriekaištinga dantų būklė, bet ir jų baltumas, paviršiaus lygumas, dydis bei forma. Pastarasis parametras – ypač svarbus: jei dantų forma bus nevienoda ar netaisyklinga, sunku bus tikėtis estetiško vaizdo.

Tačiau, kaip bebūtų, situacija šiuo klausimu iš tiesų nėra gera – tūkstančiai žmonių skundžiasi, kad jų dantų forma nėra nei taisyklinga, nei estetiška. Taigi, pabandykime išsiaiškinti, kokie yra didžiausi taisyklingos ir estetiškos dantų formos priešai ir kokiais metodais galima koreguoti šią situaciją.

Kas gali pakenkti jūsų dantų formai?

  • Daug cukraus turintys bei kieti maisto produktai

Pirmieji gali paskatinti ėduonies atsiradimą; antrieji – padidinti danties skilimo tikimybę.

  • Nepakankama dantų priežiūra

Nepakankama dantų priežiūra yra pagrindinė ėduonies atsiradimo priežastis.

  • Dantų trūkumas

Ne paslaptis, kad netekus danties, pakenkiama ir greta esantiems dantims: jie, netekę atramos, gali ne tik pakeisti savo vietą (pasislinkti ar pakrypti), bet ir greičiau nusidėvėti, paprastą taisyklingą formą.

  • Sporto, laisvalaikio, darbo ar kelionių metu patiriamos traumos

Nors išvardintos sritys yra ne tik neatsiejamos daugelio žmonių gyvenimo dalys, reikia pastebėti, kad jos neretai neatsiejamos  ir nuo liūdnų įvykių – sportuojant, leidžiant laisvą laiką, dirbant ar keliaujant, patiriama įvairių traumų. Jų pasekmės yra įvairios, o viena ypač dažnai pasitaikančių – dantų skilimas.

  • Liežuvio papuošalai

Netrūksta žmonių, norinčių išsiskirti iš minios, o išskirtinio įvaizdžio sukūrimui neretai pasitelkiami liežuvio papuošalai. Vis dėlto, odontologijos specialistai pažymi, kad tai gali turėti neigiamo įtakos dantų formai.

dantu forma

estetiška dantų forma

Akivaizdu, kad egzistuoja daugybė veiksnių, galinčių sugadinti taisyklingą bei estetišką dantų formą. Vieni jų ilgą laiką veikia tyliai (pavyzdžiai, ėduonis ar liežuvio papuošalai), tuo tarpu sporto ar darbo metu patirtos traumos smogia visa savo jėga ir vos per kelias sekundes gali neatpažįstamai pakeisti jūsų dantų formą. Tad, ką daryti, jei jūsų dantų forma ženkliai pasikeitė? Šių dienų odontologija siūlo ne vieną puikų sprendimą, tad jums belieka tik pasikonsultuoti su savo dantų gydytoju ir ryžtis pokyčiams.

Dantų formos atkūrimas – įvairūs sprendimai

Estetinis plombavimas – greitas, šiuolaikiškas ir patogus sprendimas tiems, kurie nėra patenkinti savo dantų forma. Pasitelkiant šį metodą, atkuriami ne tik nutrupėję, nudilę ar nusidėvėję, bet ir patamsėję, kreivi dantys, o taip pat – užpildomi tarpai taro dantų. Vieno vizito metu šiuo būdu galima atkurti keletą dantų. Estetinis plombavimas – viskas, ko reikia, norint turėti tobulos formos dantis. Daugiau apie estetinio plombavimo ypatumus sužinosite apsilankę šiame puslapyje.

Dantų laminatės – ypač plonos plokštelės, kurios yra daugiasluoksnės ir puikiai praleidžia šviesą, tad tampa idealiu pasirinkimu visiems, kurie nori patrauklios šypsenos. Pasirinkus šį šypsenos atkūrimo būdą, išsprendžiama daug įvairių problemų: ne tik atstatoma dantų forma, bet ir jų dydis, spalva; dantys atrodo natūraliai bei estetiškai. Pacientai gali rinktis įvairių tipų laminates (Cerec, porceliano, kompozitines). Sužinokite daugiau apie jas.

Na, o tuo atveju, jei jūsų dantų forma yra ypač smarkiai pakitusi ir tokie sprendimai, kaip estetinis plombavimas ar dantų laminatės nebegali būti veiksmingi, verta rinktis kitą sprendimą. Tai – dantų implantacija. Ši procedūra yra vertinama dėl daugybės patrauklių privalumų, tarp kurių ir galimybė atkurti danties formą.