Skauda dantį? Nedarykite šių klaidų

 

Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad ypač didelę dalį žmonių kamuoja tokios problemos, kaip ėduonis, gingivitas ar periodontitas. Atsižvelgiant į tai, belieka tik daryti išvadą, kad danties skausmas yra pažįstamas daugeliui. Tačiau nepaisant to, nemažai su juo susidūrusių žmonių daro tam tikras klaidas, kurios vėliau gali turėti neigiamų pasekmių. Tad pabandykime išsiaiškinti, kokios yra tos klaidos ir kaip elgtis reikėtų iš tiesų.

 

Per daug nuskausminamųjų vaistų

Kaip elgiasi dažnas, suskaudus dančiui? Dažniausiai pasirenkama pati paprasčiausia išeitis – išgeriama vaistų nuo dantų skausmo. Žinoma, tai gali būti tinkamas sprendimas, jei danties skausmas užklupo Jus naktį ar svarbiu momentu, pavyzdžiui, išvykus į komandiruotę ir nėra galimybių apsilankyti pas savo dantų gydytoją.

Vis dėlto, praktika rodo, kad nemaža dalis žmonių šiuos vaistus neretai pasirenka kaip problemos sprendimo būdą, tuo tarpu vizitą pas gydytoją vis atidėlioja. Tačiau svarbiausia tai, kad vaistų vartojimas problemos dažniausiai nepašalina, be to gali sukelti ir neigiamų pasekmių (pavyzdžiui, sudirginti skrandį). Taigi, pasielgsite kur kas išmintingiau, jei iš karto užsiregistruosite į dantų kliniką, o į vaistus žiūrėsite tik kaip į trumpalaikį problemos sprendimą.

 

Pasirenka natūralius danties skausmo malšinimo būdus, kurie gali būti ne tik neveiksmingi, bet ir pavojingi

Norėdami išvengti apsilankymo pas dantų gydytoją, skausmą kenčiantys žmonės neretai bando problemą išspręsti patys, pasitelkdami natūralias priemones. Ir nors natūralumo šalininkai iš tiesų galėtų pažerti ne vieną būdą, kaip malšinti danties skausmą gamtos dovanomis, odontologai dar kartą primena, kad tai gali būti ne tik neveiksminga, bet ir pavojinga. Efektyviausią ir tinkamiausią gydymą gali parinkti tik dantų gydytojas, tuo tarpu natūralūs receptai gali tapti alerginių reakcijų ar dar  prastesnės situacijos priežastimi.

 

Bando  savarankiškai nustatyti skausmo priežastį

Ne paslaptis, kad dantų skausmas gali kilti dėl daugybės įvairių priežasčių (gingivito, paviršinio ar gilaus ėduonies, bruksizmo, vitaminų trūkumo ir t.t.). Efektyviausią gydymą parinkti galima tik nustačius teisingą atsiradusio skausmo priežastį. Savaime suprantama, tai padaryti gali tik profesionalai, todėl nevertėtų gaišti laiko, bandant patiems nustatyti skausmo priežastį.

 

Pernelyg delsia kreipti į specialistus

Negalima nepastebėti ir dar vieno, ypač dažnai pasitaikančio elgesio modelio – delsiama kreiptis į specialistus. Vis dėlto, tai taip pat yra didelė klaida, kadangi ilgainiui negydomas dantis sukelia dar didesnių problemų, taip pat gresia danties netekimas. Tokiais atvejais, gydymas dažniausiai kainuoja ilgiau bei brangiau, be to, gali tekti atkurti dantį implantais

 

Skaudą dantį? Kaip elgiatės Jūs?

 

O, kaip suskaudus dančiui elgiatės Jūs? Ar visada elgiatės atsakingai ir tinkamai? Atminkite, kad tik nuo Jūsų pačių priklauso dantų būklė ir susidūrus su jų skausmu, profesionalų pagalba yra pats geriausias sprendimas.

Domitės implantais? Skauda dantį? Norite pasikonsultuoti? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime.

Parašyk