Implantologija – moderni, saugi, patikima, leidžianti taupyti laiką ir patirti mažiau streso

 

Kaip atkurti prarastus dantis? Šis klausimas buvo aktualus visuomet, tačiau tik dabar siūlomi patys kokybiškiausi, moderniausi bei patikimiausi sprendimo būdai. Be to, nors šiandien turime pačias geriausias sąlygas nepriekaištingai burnos higienai užtikrinti, Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad net 9 iš 10 žmonių susiduria su dantų problemomis. Kai kurie atvejai, nesiimant jokių veiksmų, gali baigtis dantų praradimu.

Nepakankama burnos higiena, dantų ligos, paveldimumas, sveikatos problemos, netinkama mityba, traumos – tai tik keletas priežasčių, dėl kurių netenkama dantų. Na, o dantų implantai yra pats išmintingiausias pasirinkimas. Kviečiame sužinoti apie tai daugiau.

 

Dantų implantai: kas juo sudaro?

Danties implantas yra sudarytas iš varžto (jis pakeičia natūralią danties šaknį, gaminamas iš titano arba titano – cirkonio lydinio); jungties ir protezuojamosios dalies vainikėlio. Ši dalis gali būti gaminama iš metalo keramikos arba cirkonio keramikos. Lyginant su metalo keramika, cirkonio keramika yra kur kas pranašesnis pasirinkimas (atrodo natūraliau, nelieka tamsios juostos tarp dantenų bei protezo ir pan.).

Dantų protezavimo kaina ir nauda

Už šiandien naudojamus implantus turime būti dėkingi garsiam Švedijos mokslininkui P. I. Branemark, pastebėjusiam, jog titanas pasižymi puikiu suderinamumu su žmogaus organizmu, o taip pat – kokybiškai suauga su kaulu. Pirmoji tokio pobūdžio procedūra buvo atlikta jau 1965 metais, vėliau – tobulinama. Šiandien dantų implantų pasiūlą sudaro daugiau nei 200 kompanijų gaminiai.

 

Kokie yra dantų implantų privalumai?

Dantų implantai turi ypač daug puikių privalumų. Taigi, jei vis dar svarstote, ar iš tiesų verta rinktis šį šypsenos atkūrimo būdą, labai tikėtina, kad sužinoję apie juos bei išsprendžiamas problemas, suprasite – geresnio pasirinkimo būti negali:

 1. kramtymo efektyvumas atkuriamas 100 proc.;
 2. ypač aukštas prigijimo rodiklis (iki 99 proc.);
 3. pasižymi ypač aukštu biologiniu suderinamumu, tad tinka ir į alergijas linkusiems pacientams;
 4. atrodo ir patraukliai, ir natūraliai;
 5. nėra svetimkūnio jausmo;
 6. užkertamas kelias kaulo tirpimui;
 7. pasikeičia žmogaus veido bruožai; atrodoma jauniau;
 8. prižiūrėti nesudėtinga;
 9. tarnauja visą gyvenimą;
 10. gali būti sriegiami jau nuo 18 metų (iki tol nerekomenduojama, nes keičiasi žandikaulių dydis bei forma);
 11. išsaugoma puiki greta esančių dantų būklė;
 12. gyvenamas visavertis gyvenimas – dažniau šypsomasi, juokiamasi; galima mėgautis įvairiu maistu; aktyviau plečiamas socialinių kontaktų ratas ir net atsiranda paskata įgyvendinti savo svajones.

 

Dantų implantai yra puikus pasirinkimas žmonėms, kurie savų dantų neteko dėl ligų, traumų. Idealiai tinka ir tuo atveju, kai esamų dantų nebegalima atkurti pasitelkiant estetinį plombavimą ar  mikroprotezais (laminatėmis, įklotais, užklotais). Priežastimis, dėl kurių laikinai ar apskritai nebus galima atlikti šios procedūros, gali tapti cukrinis diabetas, inkstų dializė, sisteminės kraujo ligos, onkologiniai susirgimai, astma.

Svarbu pažymėti, kad lyginant su kitais dantų atkūrimo būdais, dantų implantai taip pat turi puikių pranašumų. Štai, pavyzdžiui, lyginant su įprastiniu dantų tilteliu, dantų implantai pranašesni tuo, jog nereikia šlifuoti greta esančių dantų; nejaučiamas svetimkūnis burnoje; užtikrinamas natūraliai atrodantis vaizdas; nekils kalbėjimo ar valgymo apribojimų.

Dantų tiltas – privalumai ir trūkumai

Dantų tilto kaina ir kokybė

 

Na, o lyginant su išimamais protezais, dantų implantai yra pranašesni tuo, jog konstrukcijos nepažeidžia burnos ertmės, nesukelia nubrozdinimų; jų nereikia išimti bei įdėti; visiškai atstatomas kramtymo efektyvumas; suteikiama natūrali apkrova, tad užkertamas kelias kaulo tirpimui; pacientas nepatiria streso, kad protezai gali sukelti sunkumų kalbant ar valgant.

 

Dantų implantai skiriasi nuo savų dantų, o implantacija – trunka ilgai. Tai – tik mitai…

Ne paslaptis, kad apie dantų implantus galima išgirsti tam tikrų detalių, susijusių su jų išvaizda, priežiūra, procedūros trukme ar kitais aspektais. Tačiau labiausiai džiugina, jog visa tai neturi nieko bendra su realybe. Jūsų dėmesiui pateikiame keletą bene labiausiai paplitusių klaidingų nuomonių apie dantų implantus:

 • dantų implantai skiriasi nuo savų dantų – šių dienų technologijos leidžia pagaminti tokius vainikėlius, kurie tiksliai atkartoja natūralių dantų formą, dydį, spalvą; taigi niekas net neįtars, kad Jums buvo atlikta ši procedūra;
 • dantų implantacija trunka labai ilgai – dėl unikalių sprendimų, šiandien dantų implantacijos procedūra maloniai stebina savo trukme: vieno implanto įsriegimas paprastai trunka mažiau nei valandą. Be to, net ir viso žandikaulio dantys gali būti atkuriami tik per 24 val.;
 • dantų implantus sudėtinga prižiūrėti – implantuotų dantų priežiūra tokia pat, kaip ir savų;
 • implantais atkurti dantys sukelia diskomfortą – nusprendus dantis atkurti šiuo būdu, nekils jokių nepatogumų: konstrukcijos nesukels žaizdelių ar nubrozdinimų; nejusite svetimkūnio burnoje; nekils sunkumų valgant bei kalbant;
 • dantų implantai tarnaus vos keliolika metų – tinkamai prižiūrimi tarnaus visą gyvenimą; be to, gamintojas viso gyvenimą garantiją, tad prireikus, implantai ar protezavimui kirto detalės bus suteiktos nemokamai;
 • šypsenos atstatymas dantų implantais kainuoja labai brangiai – lyginant su nauda, kurią Jums suteiks šis dantų atstatymo būdas, belieka tik daryti išvadą, kad kaina yra ypač patraukli;

 

Net ir vienas prarastas dantis turi būti atkuriamas implantu, nes…

Akcentuotina, kad praradus net ir vieną dantį, jį reikėtų atkurti implantu. Tam yra net kelios priežastys. Visų pirma, reikėtų prisiminti, kad žmogaus dantys sudaro harmoningą sistemą, tad net ir vieną jų praradus, prasideda tam tikri pokyčiai: greta esantys dantys gali pakeisti savo padėtį (pakrypti į tuščios ertmės pusę); tad gali atsirasti sąkandžio problemų; be to, kramtymo metu jiems tenka didesnis krūvis, tad tai paspartina jų nusidėvėjimą.

Tačiau ir tai dar ne viskas: keičiasi estetinis vaizdas; trūkstamas dantis gali tapti nenoro šypsotis priežastis. Jei netenkama kelių dantų, gali būti sunkiau sukramtyti maistą, tad dažnas pacientas sulaukia virškinimo sunkumų. Be to, žandikaulio kaulas nebegauna natūralios apkrovos, tad prasideda irimo procesas. Gali būti sulaukiama ir neigiamų išvaizdos pokyčių: įdubti lūpos; išryškėti raukšlės nosies – lūpų ar smakro srityse.

 

Atkūrimo implantais metodai

Šių dienų odontologija siūlo įvairius sprendimus savo šypseną implantais norintiems atkurti žmonėms. Ypač inovatyvus yra Nobel Biocare sukurtas „All-on-4®” (iš anglų k. – visi ant keturių) metodas, kurio metu viso žandikaulio (viršutinio ar apatinio) dantys yra atkuriama tik ant 4 implantų.

Tačiau ir tai dar viskas – ypač žavi laiko sąnaudos: tereikia vos 24 valandų.

Vieno vizito metu pašalinami nebetinkami dantys, įsriegiami implantai ir uždedami laikini vainikėliai, kurie, pasibaigus gijimo laikotarpiui, pakeičiami nuolatiniais. Laikini vainikėliai atrodo patraukliai bei natūraliai, puikiai atlieka įprastų dantų funkciją. Vis dėlto, reikia pažymėti, kad „All-on-4®” metodas yra patrauklus ne tik dėl išvardintų priežasčių, bet ir todėl, kad dažniausiai galima išvengti kaulo atauginimo procedūros.

 

Dantų atkūrimas implantais: nauda – didžiulė, o priežiūra – ypač paprasta

Ypač žavi tai, kad implantais atkurtus dantis yra ypač paprasta prižiūrėti – priežiūra beveik niekuo nesiskiria, kaip ir turint natūralius dantis. Du kartus per dieną būtina valyti juos šepetėliu, pasta, tarpdančių siūlu; tiek pat kartų per metus apsilankyti odontologijos klinikoje, kad būtų atlikta profilaktinė apžiūra bei profesionali burnos higiena.

Jos metu pašalinamos minkštosios bei kietosios apnašos – viena pagrindinių gingivito bei periodontito atsiradimo priežasčių. Nuo bruksizmo kenčiantiems pacientams, pagaminamos specialios kapos. Idealią burnos ertmės švarą namų sąlygomis palaikyti padės burnos irigatorius – prietaisas, vandens srove pašalinantis visus nešvarumus net iš sunkiausiai pasiekiamų vietų.

Dantų atkūrimas prasideda nuo konsultacijos

Graži šypsena prasideda nuo konsultacijos – būtent jos metu atliekami reikalingi tyrimai; įvertinama paciento dantų būklė; jis supažindinamas su galimais gydymo metodais bei kiekvieno iš jų privalumais; parenkamas tinkamiausias sprendimas, moksliniais tyrimais patvirtinti, geriausiai paciento poreikius galintys atitikti implantai; paskiriamas kito vizito laikas. Priklausomai nuo esamos situacijos, atkuriamų dantų skaičiaus bei pasirinkto metodo, gali prireikti 1 – 3 vizitų.

Kaip pasirinkti odontologijos kliniką, kurioje bus atlikta dantų implantacijos procedūra?

Kiekvieno, nusprendusio savo šypseną atkurti implantais, laukia atsakingas darbas – tinkamai pasirinkti odontologijos kliniką. Sostinėje esančios odontologijos mažesnių miestų klinikas lenkia įvairiais pranašumais: gydymo metodų įvairove; modernesne įranga; be to, būtent ten dirba geriausi šios srities specialistai.

Rinkdamiesi dantų kliniką, įvertinkite specialistų kompetenciją; siūlomus gydymo sprendimus; pasidomėkite klientų atsiliepimais. Jei gyvenate užsienyje, pasidomėkite, ar bus galimybė sudaryti lankstų gydymo planą, atsižvelgiant į Jūsų poreikius.

Skundai apie dantų implantus – kodėl jie kyla?

Implanto pašalinimas iš žandikaulio

Implantologija – profesionalios procedūros ir estetika

 

Puikūs pasiekimai implantologijos srityje šiandien užtikrina greitą, saugų, patikimą; aukščiausią estetikos išraišką garantuojantį šypsenos atkūrimą dantų implantais.

Patrauklūs sprendimai gali būti taikomi vieno, kelių ar net visų dantų netekusiems žmonėms. Taip pat daugeliu atveju galima išvengti varginančių kaulo atauginimo procedūrų; taupyti savo laiką bei patirti kur kas mažiau streso, o puikiais rezultatais džiaugtis visą gyvenimą. Pasinaudokite unikaliomis implantologijos galimybėmis jau šiandien.