Krentantys dantys

Pasaulio sveikatos organizacija įvardija daugybę įvairių priežasčių, dėl kurių įvairiame amžiuje netenkama dantų, tačiau pirminė ir viena pagrindinių – netinkama jų priežiūra arba jos nebuvimas apskritai. Šį kartą aptarsime, kokias problemas sukelia krentantys dantys ir kaip jų netekimą siūlo spręsti šių dienų odontologija.

Krentantys dantys – problemų įvairovė stebina savo gausa

 • Nelieka estetinio vaizdo

Savaime suprantama, viena ryškiausių problemų yra ta, kad netekus net ir vieno danties, nebelieka estetinio vaizdo. Daugumai žmonių patraukli ir estetiška šypsena – vienas svarbiausių akcentų, tad net ir vieno danties netekimas sukelia sunkumų.

 • Dingsta noras šypsotis bei bendrauti

Estetiškos šypsenos praradimas tampa priežastimi dėl kurios žmonės pradeda vengti šypsotis, bendrauti; tampa sunkiau užmegzti naujas pažintis; didėja nepasitenkinimas savo išvaizda bei mažėja pasitikėjimas savimi. Ekspertų teigimu, išvardintos aplinkybės gali paskatinti depresijos, nemigos, įvairių psichologinių problemų atsiradimą.

 • Maistas nebeteikia malonumo

Jei maistas daugeliui žmonių yra vienas didžiausių malonumų, tai esant dantų trūkumui, patirti gerų emocijų valgant, kad ir patį mėgstamiausią patiekalą, yra kur kas sunkiau. Dantų nebuvimas apsunkina kramtymą ir sukelia diskomfortą.

 • Keičiasi išvaizda

Netekus didelės dalies dantų, ilgainiui keičiasi ir išvaizda: ima nykti žandikaulio kaulas; atsiranda įdubimai bei raukšlės aplink lūpas, todėl žmogus gali atrodyti gerokai vyresnis nei yra iš tiesų.

 • Neigiama įtaka greta esantiems dantims

Krentantys dantys turi neigiamos įtakos ir greta esantiems. Pastarieji praranda atramą, todėl, bėgant laikui, gali pakeisti savo padėtį – pakrypti ar pasislinkti, tad keičiasi jų išvaizda. Be to, netekus dantų, greta esantiems tenka dar didesnis krūvis, todėl jie sparčiau dėvisi; gerokai išauga ir skilimo ar lūžių tikimybė.

 • Gali pabloginti bendrą sveikatos būklę

Dantų netekimas gali neigiamai paveikti ir bendrą sveikatos būklę – padidinti kraujagyslių bei širdies ligų tikimybę; sukelti virškinimo sutrikimus; tapti viena iš cukrinio diabeto, plaučių ligų ar reumatoidinio artrito priežasčių.

krentantys dantys

krentantys dantys ir tradicinė šypsena

 

Kaip matyti, net ir vieno danties netekimas sukelia nemažai problemų, o jei dantų trūksta ir daugiau, tai gali gerokai apkartinti paciento gyvenimą. Tačiau gyvenant 21 amžiuje, tikrai neverta taikstytis su nepatogumais, kuriuos sukelia dantų nebuvimas: kur kas išmintingesnis pasirinkimas pasinaudoti odontologijos siūlomomis išeitimis. Kokios jos?

Šypseną galima atkurti ir per vieną dieną

Daugelis žmonių vis dar yra linkę galvoti, kad dantų atstatymas – ilgas, varginantis, daug nepatogumų sukeliantis procesas. Ir būtent tai yra viena iš priežasčių, kodėl dauguma žmonių šypsenos atkūrimą yra linkę atidėlioti. Tačiau tūkstančius valandų siekiantis odontologų darbas buvo sėkmingas – šiandien siūlomi inovatyvūs sprendimai. Net ir tuo atveju, jei esate netekę didžiosios dalies dantų, nauja ir patrauklia šypsena galėsite džiaugtis vos po vienos dienos. Pasitelkiant modernią All on 4 metodiką, viso žandikaulio dantis galima atkurti vos per vieną dieną ir vos ant 4 implantų. Pacientas jau kitą dieną gali gyventi įprastą gyvenimą – šypsotis, bendrauti, valgyti ir grįžti darbą. Kaip matyti, tam, kad galėtumėte džiaugtis pilnaverte šypsena, jums nebūtina atsisakyti įprasto režimo ar atsitraukti nuo esamų veiklų – pakaks vos kelių laisvų dienų.  Atlikus implantaciją, pacientui yra pritvirtinami laikini vainikėliai, kurie tarnauja lygiai taip pat, kaip ir nuolatiniai dantys: ne tik užtikrina puikų estetinį vaizdą, bet ir leidžia kokybiškai kalbėti, smulkinti maistą. Gijimo laikotarpiui pasibaigus, pritvirtinami nuolatiniai dantys. Jie atrodo ypač natūraliai, tad šių dantų nuo savų tikrai nebus įmanoma atskirti. Atkurti dantys idealiai atkartoja esamų dantų formą, dydį, spalvą. Beje, verta akcentuoti ir dar vieną šio unikalaus metodo privalumą. Tai – mažesnės išlaidos.

Nepamirškite, kad krentantys dantys tikrai negali sugadinti jūsų gyvenimo kokybės, kadangi šypsenos atstatymui yra siūlomi ir kiti būdai, pavyzdžiui, protezavimas vainikėliais, tuo tarpu tik dalinai pažeisti dantys gali būti atkuriami pasitelkiant mikroprotezus. Laminatės, įklotai bei užklotai gali tapti idealiu sprendimu, kai prarastas nedidelis dantų audinių kiekis. Mikroprotezais atkurti dantys atrodo natūraliai, garantuojamas ilgaamžiškumas. Jais atkurtų dantų priežiūra – tokia  pat, kaip ir natūralių. Pacientas gali kokybiškai kramtyti, kalbėti; užtikrinamas patrauklus estetinis vaizdas.

Kaip matyti, šių dienų odontologija gali išspręsti net, atrodytų, pačius sudėtingiausius atvejus: atstatyti šypseną ne tik tuo atveju, jei trūksta vieno danties, bet ir kai reikia atkurti visus žandikaulio dantis; užtikrinti patrauklią implantacijos trukmę (tereikės tik vienos dienos); neatitraukti jūsų ilgam nuo jau suplanuotų darbų  ar atkurti jūsų šypsena net ir tuo atveju, jei nėra pakankamai žandikaulio kaulo. Tačiau svarbiausia tai, kad atlikus šias odontologines procedūras, paciento gyvenimas pasikeičia iš esmės, o jo kokybė – akivaizdžiai pagerėja: ir vėl galima mėgautis maistu bei bendravimu; patrauklia šypsena, pasikeitusia išvaizda; sugrįžusiu pasitikėjimu, o svarbiausia – pagerinti bendrą organizmo būklę. Dar labiau džiugina faktas, kad naują šypseną turintys žmonės neretai išdrįsta pradėti ir naują gyvenimą. Norite sužinoti daugiau apie tai, kaip pasikeičia žmonių, kuriems buvo atlikta dantų implantacija, kasdienybė? Būtinai susipažinkite su šiomis istorijomis.

1 Comment

 1. Justina

  Jei krenta dantys, tai jau tikrai baisu, reikia kažkokio sprendimo. Aišku implantai brangoki, bet tikrai geriau nei išimami protezai

  Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *