Dantį gydyti negalima ištraukti: kur dėti kablelį?

Jei žmogus yra netekęs vieno ar kelių dantų, rodos, viskas paprasta – šiuos praradimus gali atkurti implantai ir visą gyvenimą džiuginti puikiais privalumais. Tačiau situacija keičiasi iš esmės, kuomet dantų vis dar yra, tačiau netenkina jų būklė. Tokiu atveju žmogus susiduria su iš tiesų sudėtingu klausimu, į kurį rasti teisingo atsakymo be odontologo pagalbos jau nebepavyksta.

Būtent specialistas, įvertinęs esamą situaciją ir daugybę įvairių veiksnių (ar aplink dantį esantis kaulas nėra sunykęs; ar dantis jau buvo protezuotas (plombuotas) ir t.t.; gali pranešti pacientui, ar dar verta investuoti į savų dantų gydymą ar kur kas išmintingiau ištraukti juos ir pakeisti implantais. Taigi, kaip jau supratote, atsakymą galite sužinoti tik apsilankę dantų klinikoje.

Tačiau taip pat nereikia pamiršti ir fakto, kad odontologijos specialistai nuolat susiduria su šiuo klausimu, tad jau  iš patirties gali pateikti po keletą atvejų, kuomet verta išsaugoti natūralų dantį, o kada geriausiu pasirinkimu tampa implantai.

Dantį verta palikti ir gydyti, jei:

 • netekote mažos dalies danties audinių;
 • pažeista nedaug danties audinių;
 • danties sienelės yra tvirtos bei pakankamo storio;
 • galima prognozuoti, jog plombomis ar mikroprotezais atkurtas dantis tarnaus bent kelerius metus;
 • galima numatyti, jog atkurtas dantis puikiai atliks savo funkciją bei atrodys estetiškai.

Dantį būtina traukti ir keisti implantu, jei:

 • prarasta per daug danties audinių;
 • pažeista didelė dalis danties audinių;
 • danties sienelės yra ypač plonos ir trapios;
 • numatoma, kad atkurtas dantis negalės ilgai tarnauti (pavyzdžiui, plomba iškris per artimiausius keletą metų)
 • atkūrus dantį, nepavyks užtikrinti maksimaliai puikaus vaizdo, kramtymo efektyvumo;
 • dantis gali turėti neigiamos įtakos greta esančių dantų ar burnos ertmės būklei.

Taigi, jei vis dar svarstote, ar jūsų turimi dantys galėtų būti išgydyti, o gal jau metas keisti implantais, nebegaiškite laiko apmąstymams – vietoje jų rinkitės profesionalų konsultaciją, kurios metu sužinosite atsakymą.

Įdomu tai, kad daugeliui žmonių būna sudėtinga priimti atsakymą, jog geriausias pasirinkimas – dantį ištraukti ir jį atkurti implantu. Odontologai tikina, kad pacientai vistik dažniausiai nenori atsisveikinti su natūraliais dantimis, tad, kaip įmanydami siekia jį išsaugoti, pasiryžę į jį investuoti, net ir tuomet, kai jau yra informuoti apie tai, kad gydymas nebus veiksmingas. Gydytojų teigimu, čia svarbus ir psichologinis aspektas – žmogus  linkęs manyti, kad net ir pažeistas savas dantis yra geresnis nei atkurtas implantu. Dar daugiau, kai kurie žmonės yra įsitikinę, kad  šis dantų atkūrimo būdas skirtas tik vyresnio amžiaus žmonėms. Tačiau su realybe tai neturi nieko bendra – dantų implantai tinka visiems ir gali užtikinti geriausius išvaizdos bei fizinės būklės rezultatus.

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *