Dantų implantų komplikacijos: kodėl jos kyla ir kokias problemas sukelia?

 

Dantų implantai yra šiuolaikiškas būdas atkurti prarastą šypseną. Šis pasirinkimas vertinamas dėl daugybės puikių privalumų (galimybės išvengti diskomforto; natūraliai bei estetiškai atrodančio galutinio rezultato; greičio – kai kuriais atvejais šypsena gali būti atkuriama vos per 24 valandas). Dar vienas svarbus šio pasirinkimo privalumas yra saugumas bei aukštas sėkmės rodiklis, siekiantis 97 procentus. Vis dėlto, kaip matyti, komplikacijų tikimybė išlieka, tad pabandykime išsiaiškinti, kokios jos yra, dėl kokių priežasčių atsiranda ir kokias problemas sukelia.

  • Nežymus kraujavimas po procedūros

Reikia pastebėti, kad dantų implantacija, tai – chirurginė procedūra, tad, nereikėtų pernelyg nustebti, jei po jos 1 – 2 dienas bus pastebimas nežymus kraujavimas. Tai – visiškai normalu, tačiau esant intensyviam kraujavimui būtina apie tai informuoti implantaciją atlikusį gydytoją.

  • Pacientas priklauso tam tikrai grupei

Implanto atmetimo tikimybė padidėja tuo atveju, jei pacientas priklauso tam tikrai grupei – serga lėtinėmis ligomis (hemofilija, cukriniu diabetu, turi imuninės sistemos nepakankamumą), chroniško bruksizmo problemą; pacientai, kurie turi stipriai sunykusį žandikaulį. Jus kamuoja išvardintos problemos? Būtinai apie tai praneškite odontologijos specialistui iš anksto – į jas bus atsižvelgiama bei sudaromas tinkamas gydymo planas. Atmetimo rizika gali kilti ir rūkantiems pacientams. Taigi, bus idealu, jei bent likus kelioms savaitėms iki implantacijos bei po  jos,  atsisakysite šio žalingo įpročio.

  • Neužtikrinama tinkama burnos higiena

Dantų implantų komplikacijos gali kilti ir dėl uždegiminių procesų, kurie atsiranda tuomet, jei pacientas neužtikrina tinkamos burnos higienos procedūros. Nesilaikant burnos higienos, besikaupiančios apnašos gali sukelti diskomfortą; dantenų uždegimą; apsunkinti gijimo procesą. Daugiau apie tai, kaip elgtis po procedūros ir kaip prižiūrėti dantų implantus, galite sužinoti čia.

  • Audinių pažeidimas

Dantų implantų komplikacijų gali kilti ir pažeidus greta esančius audinius (dantis, nervą sinusą ar net žandikaulio kaulą). Pavyzdžiui, jei žandikaulio kaulas nepakankamai tankus ar jo tiesiog yra per mažai, tokiu atveju, sriegiant implantą, kaulas gali lūžti. Kitas atvejis – apatiniame žandikaulyje esančio vidinio alveolinio nervo pažeidimas, sukeliantis daug įvairių bei nemalonių pojūčių: dantų ar dantenų dilgčiojimą; lūpų ar smakro srities tirpimą; skausmą. Taip pat verta paminėti ir greta esančio danties pažeidimą – gręžiant gali būti pažeista jo karūnėlė ar šaknis. Norint pašalinti šiuos padarinius, prireikia papildomo gydymo.

Tačiau svarbiausia pastebėti, jog visos komplikacijos, kurios yra susijusios su išvardintais konkrečiais atvejais arba tiesiog greta esančių audinių pažeidimais, kyla tik dėl nekokybiškai arba aplaidžiai atliekamo gydytojo darbo; nepastabumo; žinių arba praktinių įgūdžių trūkumo.

Puikiai savo darbą išmanantis; pakankamai žinių bei įgūdžių turintis profesionalas nepadarys jau aprašytų ar panašių klaidų – tinkamai įvertinęs kompiuterinės tomografijos rezultatus sudarys atitinkamą gydymo planą; įvardins galimas rizikas ir priims sprendimus, užtikrinančius geriausią rezultatą.

  • Infekcija implanto zonoje

Tai – dar viena šio proceso komplikacija. Ši būsena atsiranda tuomet, kai implanto zoną supančiu audinius apima patinimas arba uždegimas. Negydant šios infekcijos, gali pradėti nykti kaulinis audinys; rizikuojama netekti ir paties implanto. Taigi, pastebėjus požymius – patinimą ar uždegimą implanto zonoje, būtina iš karto kreiptis į implantaciją atlikusį gydytoją. Beje, svarbu pastebėti, jog šie požymiai nebūtinai bus pastebimi iš karto po implantacijos – jie gali atsirasti po kelių mėnesių ar net metų.

Atsižvelgiant į šias aplinkybes, belieka tik pridurti, kad labai svarbu ypač atsakingai rinktis šią procedūrą atliksiantį gydytoją: rinkitės daugiametę patirtį turinčius; nuolat savo žinias atnaujinančius bei puikiai naujausias tendencijas ir inovacijas išmanančius profesionalus – šis sprendimas leis išvengti daugelio dantų implantų komplikacijų bei užtikrins geriausią rezultatą.

Nežinote, kur surasti geriausius šios srities profesionalus? Dantų implantacija Vilniuje – visada išmintingas pasirinkimas, užtikrinsiantis nuoširdų rūpestį, atsakingai parenkamus ir tinkamai įgyvendinamus implantacijos sprendimus. Dantų implantacija – viso gyvenimo investicija, todėl rinkitės tik geriausius specialistus.

Domitės implantais? Skauda dantį? Norite pasikonsultuoti? Užpildykite žemiau esančią formą ir mes su Jumis susisieksime.

Parašyk