Priekiniai dantys: – ką apie juo būtina žinoti kiekvienam?

 

Žmogus turi šių tipų dantis: priekinius, iltinius, kaplius bei krūminius. Šį kartą siūlome sužinoti keletą svarbių faktų apie priekinius dantis:

  • kiekvienas iš mūsų iš viso turime 8 priekinius dantis: po 4 viršutiniame bei apatiniame žandikauliuose; apibūdinami kaip tiesūs, plokšti, aštriabriauniai;
  • priekiniai dantys dar vadinami kandžiais;
  • tačiau išvardinti šio tipo dantų pavadinimai tikrai nėra vieninteliai: atsižvelgiant į tai, kad jie išdygsta pirmiausia, dar yra vadinami kūdikių dantimis;
  • šio tipo dantų funkcija – atkąsti maistą bei dalinai sukramtyti, tam, kad likusieji dantys galėtų kokybiškai jį susmulkinti;
  • priekiniai dantys, lyginant su kitų tipų dantimis, yra labiausiai matomi;
  • būtent šio tipo dantys dažniausiai yra pažeidžiami ekstremalaus laisvalaikio, intensyvaus sporto ar nelaimingų atsitikimų metu. Efektyviausi šių dantų atkūrimo būdai – estetinis plombavimas ar dantų implantacija. Kai kuriais atvejais galimas ir priekinių dantų atkūrimas laminatėmis.
  • netekus priekinių dantų, ypač keičiasi žmogaus veido bruožai: raukšlės nosies – lūpų bei smakro zonose paryškėja ir pailgėja; lūpos atrodo taip, tarsi būtų per didelės; nusvyra jų kampučiai. Visi šie išvaizdos pokyčiai lemia tai, kad žmogus atrodo kur kas vyresnis nei yra iš tiesų. Be to, priekinių dantų praradimas turi neigiamos įtakos fizinei bei emocinei žmogaus būklei.
  • ezoterikos specialistai tvirtina, kad vertinant žmogaus priekinių dantų formą, netgi galima atspėti tam tikras charakterio savybes. Štai, pavyzdžiui, kvadrato formos priekinius dantis turintys žmonės yra apibūdinami, kaip ramūs, gebantys valdyti savo emocijas; stačiakampio formos priekinių dantų savininkai apibūdinami, kaip lyderiai; mokantys greitai įvertinti situaciją bei priimti reikiamą sprendimą, siekiantys užsibrėžtų tikslų. Turintiems trikampio formos priekinius dantis priskiriamos šios savybės: dinamiškumas, nerūpestingumas, baimė likti vienam; na, o, jei Jūsų priekiniai dantys yra ovalo formos, tikėtina, kad esate ypač kūrybiška, meniška, dėmesį detalėms skirianti asmenybė.

 

Priekiniai dantys – tinkama jų priežiūra būtina

 

Na, o pabaigai belieka tik priminti, kad labai svarbu rūpintis ne tik priekiniais dantimis – tinkamai prižiūrėkite visus; nepamirškite užtikrinti ir deramos dantenų priežiūros. Na, o stengtis tikrai yra kur – Odontologų rūmai įspėja, jog tik 1 iš100 lietuvių gali pasigirti nepriekaištingos būklės dantimis!