Sedacija

Apsilankymai odontologijos klinikoje reiškia, kad jau netrukus galėsite džiaugtis gražia bei sveika šypsena,  o taip pat – mėgautis visaverčiu gyvenimu: nevaržomai šypsotis; kokybiškai valgyti, užkirsti kelią neigiamiems išvaizdos pokyčiams ir t.t.

Tačiau nesunku pastebėti paradoksą – nors odontologijos klinika yra ta vieta, kuri dovanoja tobulas šypsenas ir atveria kelius į kokybiškesnį gyvenimą, joje… tiesiog bijoma lankytis.

Kaip rodo įvairūs tyrimai, 2 iš 10 pacientų prieš apsilankymą odontologijos klinikoje jaučia nerimą, stresą, baimę. Nereikia ir sakyti – visa tai gali neigiamai paveikti emocinę ir net fizinę būklę. Vis dėlto, reikėtų nepamiršti, kad šių dienų odontologija siūlo daug puikių sprendimų.

Taigi, siūlomos ne tik įvairios išeitys dantų atkūrimui bei ir baimei, stresui pašalinti. Idealiu sprendimu gali tapti sedacija.

sedacija odontologijoje

sedacija odontologijoje

 

 

Sedacija odontologijoje – kada ji taikoma?

 

Tai – medikamentų sukeltas sąmonės slopinimas bei raminimas, leidžiantis atsipalaiduoti; suteikiantis komfortą. Sedacija gali būti įvairių lygių, tad tinkamiausi sprendimai parenkami įvertinus paciento būklę bei numatytų procedūrų apimtį.

Ką jaučia ir patiria pacientas? Jis nemiega, bet yra atsipalaidavęs ir ramus (o, jei ir miega, tai miegas toks, iš kurio lengva pažadinti). Taigi, jei baimė yra vienas veiksnys, kuris jus sulaiko nuo dantų gydymo ir atitolina nuo visaverčio gyvenimo, kaip matyti, šiandien ši problema yra išsprendžiama efektyviai bei saugiai.

Tiesa, prieš taikant procedūrą būtina įvertinti paciento būklę; įvertinti jo amžių; atkreipti dėmesį, ar sergama gretutinėmis ligomis, pavyzdžiui, širdies, kraujagyslių, takų kvėpavimo ir pan.

Anesteziologas, įvertinęs paciento būklę bei numatytų procedūrų apimtį, parinks tinkamiausius sedacijos sprendimus bei prižiūrės paciento visų odontologinių procedūrų metu.

Procedūros eiga ir trukmė – neilga bei nesudėtinga. Pacientui į veną suleidžiami raminantys vaistai, jų poveikis jaučiamas jau po  15 – 20 minučių; viso proceso metu monitoriuose stebimos paciento gyvybinės funkcijos. Sedacija gali būti taikoma įvairaus amžiaus pacientams.

Beje, baimė lankytis odontologijos klinikoje, nėra vienintelė priežastis, dėl kurios gali būti taikoma ši procedūra.

Sedacija neretai taikoma ir tiems pacientams, kurie turi jautrius dantis ar žemą skausmo slenkstį , nenori žinoti, kas vyks procedūros metu; turi stiprų pykinimo ar springimo jausmą.

Taip pat šis sprendimas tiks ir tiems žmonėms, kuriems tiesiog sunku išsėdėti ilgą laiką kėdėje. Tokais atvejais, ši procedūra garantuoja, kad pacientas nepatirs jokių nemalonių potyrių, o odontologui  dirbti bus kur kas paprasčiau. Be to, pacientas ne tik nejaučia nemalonių pojūčių, bet ir pailsi.

Verta akcentuoti ir tai, kad sedacija yra procedūra, taupanti Jūsų pinigus. Kaip tai veikia? Pasirodo, net penktadalis dantų problemų turinčių žmonių vizitą į dantų kliniką atidėlioja labai ilgą laiką – dažniausiai net ne vienerius metus.

Taigi, delsiant dantų problemos tik aštrėja, tad kuo ilgiau delsiama lankytis odontologijos klinikoje, tuo brangiau kainuoja ir ilgiau užsitęsia gydymas. Tuo tarpu sedacija leidžia atsikratyti baimės, nepatirti streso ir į dantų gydytojus kreiptis vos tik pastebėjus pirmuosius dantų problemų požymius.

Tačiau ir tai dar ne viskas – galima teigti, kad būtent ši procedūra pakloja puikius pamatus ateičiai – įsitikinę, kad odontologinės procedūros gali būti neskausmingos,  nesukeliančios diskomforto bei streso; kitą kartą noriai  ir drąsiai praversite dantų klinikos duris.

sedacijos procedura anesteziologija

sedacijos procedura anesteziologija

 

Kaip pasiruošti sedacijai?

 

Egzistuoja keletas taisyklių, kurių reikėtų laikytis, norint, kad ši procedūra būtų sklandi bei užtikrinti pačius geriausius rezultatus.

  • 6 val. prieš procedūrą rekomenduojama nevalgyti; 2 val. prieš – nevartoti jokių skysčių.
  • Apie tai, kad jums bus taikoma sedacija, reikėtų informuoti ir kurį nors savo šeimos narį bei paprašyti, kad jis jus atlydėtų į odontologijos kliniką. Įvertinti reikėtų ir tai, kad po sedacijos bei odontologinių procedūrų, negalėsite vairuoti.
  • Odontologinėms procedūroms pasibaigus, patariama ilsėtis likusią dienos dalį; po valandos – galima atsigerti vandens; neplanuoti jokių darbų ar susitikimų; atsisakyti pramogų, pasivaikščiojimų lauke, sporto. Be to, svarbu, kad būtumėte prižiūrimas kito asmens, kol visiškai išnyks sedacijos poveikis.

 

Ką dar svarbu žinoti apie sedacijos procedūrą?

 

  1. Klaidinga galvoti, kad lankytis odontologijos klinikose bijo tik vaikai. Pasirodo, ši baimė yra ypač dažai sutinkama tarp suaugusiųjų. Pastarieji dažniausiai būna įsitikinę, kad procedūros metu jaus skausmą ar nemalonius potyrius; kai kurie prisimena nemalonią anksčiau išgyventą patirtį odontologijos klinikose ir galvoja, kad teks vėl su tuo susidurti.
  2. Sedacija gali būti taikoma siekiant atlikti tiek sudėtingesnes, tiek paprastesnes procedūras – pradedant dantų implantavimu ir užbaigiant dantų gydymu, jų balinimu ar profesionalia burnos higiena.

 

Odontologo baimę įveikti galima ir kitais būdais…

Ir nors sedacija šiandien yra įvardijamas kaip modernus, efektyvus bei saugus pasirinkimas kiekvienam, kuris kamuojamas odontologinių procedūrų baimės, dėmesį verta atkreipti į tai, kad egzistuoja nemažai priemonių ir sprendimų, kurie taip pat gali sumažinti stresą bei nerimą.

  • Odontologijos klinikos pasirinkimui – ypatingas dėmesys

Kai kurie pacientai baiminasi, kad odontologinės paslaugos gali būti suteiktos nekokybiškai ir tai turės neigiamos įtakos savijautai. Taigi, būtina ypač atidžiai rinktis odontologijos klinką – vertinkite profesionalų patirtį bei pasiruošimą; įvertinkite siūlomų procedūrų įvairovę bei eigą; jau atliktus darbus; žaliavas, kurios yra naudojamos procedūrų metu.

Siekiant aukščiausios kokybės, idealiu pasirinkimu gali tapti odontologinės procedūros Vilniuje. Jūsų laukia moderniausi bei greičiausi šypsenos gydymo ar atstatymo sprendimai.

  • Neslėpkite baimės

Kai kurie pacientai klaidingai elgiasi bandydami baimę nuslėpti. Atviresni dantų klinikų lankytojai pripažįsta, kad jie tiesiog nejauku pasakyti gydytojui apie tai, kad vizitai sukelia baimę, nerimą, stresą.

Vis dėlto, tai nėra pats išmintingiausias pasirinkimas: jei jaučiate baimę, dar konsultacijos metu informuokite apie specialistus, kad būtų galima parinkti bei įgyvendinti tinkamiausius sprendimus

  • Tinkamai pasiruoškite odontologinėms procedūroms; laikykitės gydytojų rekomendacijų

Siekiant, kad odontologinės procedūros būtų kuo sklandesnės ir sukeltų kuo mažiau diskomforto, būtina laikytis gydytojų nurodymų bei rekomendacijų.

Visai nesvarbu, kokią procedūrą ruošiamasi atlikti – dantų implantaciją ar dantų balinimą, kiekvienu atveju gydytojas pateiks įžvalgų, kaip  tinkamai pasiruošti šiems procesams. Laikydamiesi jų, patirsite mažiau streso bei nemalonių potyrių.

  • Nukreipkite mintis

Minčių nukreipimas nuo to, kas kelia baimę ir nerimą yra geriausias pasirinkimas. Tad, jei tik yra galimybė, būtinai klausykite mėgstamos muzikos, klausykite audio įrašų – tai leis atsipalaiduoti bei nusiraminti.

  • Jūs – ne vieni

Visai nesvarbu, kiek Jums metų – atminkite, kad stiprią odontologinių procedūrų baimę maždaug penktadalis visų pacientų.

Verta pastebėti, kad egzistuoja nemažai žmonių, kurie verčiau kenčia danties skausmą bei jo sukeliamus nepatogumus, nei rezervuoja laiką vizitui dantų klinikoje. Belieka tik pridurti, kad toks elgesys – daugiau nei neatsakingas.

Baimė lankytis odontologijos klinikoje yra viena pagrindinių priežasčių, neleidžiančių turėti gražios bei sveikos šypsenos; aukštesnės gyvenimo kokybės.

Šiandien tai jau nebe kliūtis – pasirinkus sedaciją; užtikrinama, kad pacientas nejus baimės; streso; laikas, praleistas odontologo kėdėje neprailgs. Užsiregistruokite konsultacijai jau dabar ir sužinokite, ar ši procedūra gali būti taikoma ir Jūsų atveju.