Dantų balinimas

Nors dažnai galima išgirsti sakant, kad graži šypsena – sveika šypsena, vis tik tai nėra vienintelė būtina sąlyga. Tobulai atrodančia šypsena džiaugsitės tik tuo atveju, jei dantys bus akinamai balti.

O, kad taip nutiktų, dažnai vien tik kruopštaus dantų valymo nepakanka – reikalingas ir dantų balinimas.

Dėl kokių priežasčių dantys keičia spalvą?

Priežasčių, dėl kurios dantys keičia spalvą – pagelsta, patamsėja ir t.t., yra daug, tačiau dažniausiai pasitaikančios – susijusios su netinkamu ar nesveiku gyvenimo būdu.

 • neatsakingas, netinkamas, nepakankamas, nekruopštus dantų valymas;
 • netinkamai parinktos dantų priežiūros priemonės;
 • dažančių savybių turinčių produktų (kavos, arbatos, raudono vyno, kai kurių vaisių, daržovių ar jų sulčių vartojimas
 • rūkymas.

 

dantu balinimas

dantu balinimas

 

Dantų balinimas – kodėl tai itin populiari procedūra?

 

Priežasčių, kodėl verta balinti dantis, yra tiek daug, kad net neverta svarstyti, ar iš tiesų verta rinktis šią procedūrą:

 1. graži, švytinti, tačiau – natūraliai atrodanti šypsena;
 2. didesnis pasitikėjimas savimi;
 3. daugiau komplimentų;
 4. geresnė emocinė būsena; pakilesnė nuotaika;
 5. greita, paprasta, saugu, efektyvu;
 6. nedidelės išlaidos;
 7. ilgalaikis rezultatas;
 8. akinanti šypsena – vienas patraukliausių Jūsų įvaizdžio akcentų.

 

Dantų balinimo būdai

 

Kaip turėti akinančio baltumo šypseną? Šis klausimas buvo aktualus jau ypač seniai – dar 1877 metais šiam tikslui buvo rekomenduojama naudoti oksilo rūgštį, o 1884 metais – vandenilio peroksidą.

Šiandien galite rinktis įvairius dantų balinimo būdus, tačiau verta akcentuoti, kad kiekvienas iš jų pasižymi tam tikromis ypatybėmis. Trumpai apžvelkime siūlomus dantų balinimo sprendimus:

 • balinimo juostelės ar kitos priemonės, kurias galite patys įsigyti vaistinėse ar specializuotuose parduotuvėse

Tokio pobūdžio priemonės šiandien sudaro iš tiesų didelį pasirinkimą, tačiau verta akcentuoti, kad tai nėra pats geriausias pasirinkimas.

Visų pirma, žmonės, norintys baltesnės šypsenos, neretai stokoja žinių, kuri priemonė jiems tiktų labiausiai. Taigi, išlieka tikimybė įsigyti tiesiog netinkamų  gaminių.

Maža to, neretai pasitaiko atvejų, kuomet šios priemonės netinkamai naudojamos (dažnai galvojama, kad, jei priemonės bus naudojamos dažniau ar didesniais kiekiais, nei rekomenduojama, tai bus greičiau sulaukiama rezultatų).

Taigi, apibendrinant galima sakyti, kad vaistinėse bei specializuotose parduotuvėse parduodamos priemonės, dėl žinių ar įgūdžių stokos, gali atnešti daugiau žalos nei naudos;

 • balinimo pasta

Iš pirmo žvilgsnio turėtų atrodyti, kad dantų balinimo pastos yra greitas labai paprastas ir nebrangus pasirinkimas kiekvienam, kuris nori turėti baltesnę šypseną.

Tačiau, nepaisant šių aplinkybių matyti, kad dantų balinimo pastos nėra pats tinkamiausias pasirinkimas dėl kelių priežasčių.

Visų pirma, šiose pastose balinamųjų medžiagų kiekis palyginti yra nedidelis, tad, norint vien tik jomis išgauti švytintį baltumą, prireiks labai daug laiko.

Antra, šios rūšies pastose gausu abrazyvinių  dalelių, todėl ilgainiui gali atsirasti mikroįtrūkimų danties emalyje; dantys gali būti jautrūs ir  t.t.

 • balinimo kapos

Lyginant su pirmais dviem pasirinkimais, dantų balinimas kapomis yra ypač išmintingas sprendimas. Visų pirma, tai yra palyginti greitas būdas, norintiems džiaugtis akinančia šypsena; kadangi pirmieji rezultatai jau bus pastebimi po poros dienų; maksimalūs spalvos pokyčiai – po kelių savaičių.

Antra – tai visiškai saugus pasirinkimas, kadangi balinimo gelis yra pagamintas vandenilio peroksido pagrindu, todėl išvengiama alerginių reakcijų; neigiamos įtakos organizmui.

Trečia – tai ypač ekonomiška: visų pirma todėl, kad kapos lieka visam laikui (tereikia įsigyti tik balinimo gelio); antra – išlaidos nedidelės, o rezultatas – ilgalaikis.

Be to, tai – puiki išeitis ir tiems, kurie nori taupyti savo laiką – siekiant palaikyti efektą, išgautą po balinimo; procedūrą pakaks kartoti vos kelis kartus per metus.

 • ofisinis dantų balinimas

Tai – idealus sprendimas tiems, kurie nori tokio paties efekto, kuris būtų išgautas balinant kapomis, tačiau per trumpesnį laiką.

Visgi, nors rezultatų ir bus sulaukiama greičiau, dėmesį verta atkreipti į tai, kad balinant šiuo būdu naudojamos agresyvesnės medžiagos, tad gali kamuoti dantų jautrumas.

Apibendrinant galimus pasirinkimus, verta pabrėžti, kad dantų balinimas kapomis yra išmintingiausias sprendimas, užtikrinantis puikius rezultatus ir leidžiantis išvengti žalos.

dantu balinimo procedura

dantu balinimo procedura

Kodėl verta rinktis profesionalų dantų balinimą odontologijos klinikoje?

 

Ne paslaptis ir tai, kad šiandien yra siūloma daug įvairių sprendimų bei priemonių, siekiantiems turėti švytinčius dantis. Taigi, siekiant tinkamai pasirinkti, susiduriama su įvairiais klausimais. Vienas iš jų – ar reikėtų kreiptis į dantų kliniką dėl profesionalaus dantų balinimo? Belieka tik pridurti, kad priežasčių rinktis būtent šį variantą, yra labai daug.

 • Odontologas įvertins Jūsų dantų būklę ir parinks labiausiai tinkančius balinimo sprendimus (tuo tarpu, savarankiškas dantų balinimas gali lemti, kad priimsite netinkamus sprendimus ir ne tik nesulauksite pageidaujamo rezultato, bet ir pakenksite dantims; pažeisite jų emalį ir t.t.);
 • procedūros metu naudojamos aukščiausios kokybės medžiagos (siekiant dantis balinti savarankiškai, išlieka tikimybė, kad bus pasirinktos prastos kokybės medžiagos, galinčios pakenkti dantims, pavyzdžiui, sukelti jų jautrumą ir t.t.);
 • išmintinga investicija – būsite tikri, kad procedūra atneš laukiamą rezultatą (siekiant balinti dantis namuose, išlieka tikimybė, kad įsigysite neveiksmingų priemonių, tad tiesiog išleisite pinigus veltui);
 • jokių nemalonių pojūčių ar diskomforto (neprofesionalūs dantų balinimo sprendimai gali tapti jų jautrumo priežastimi);
 • Jūsų sveikatai draugiški sprendimai – odontologijos klinikose dantų balinimui naudojamos netoksiškos ir nealergizuojančios priemonės;
 • teigiamų pokyčių nereikės ilgai laukti nereikės – profesionalams prižiūrint, gerų rezultatų sulauksite jau po kelių dienų; o puikių – po kelių savaičių (pasirinkus savarankišką dantų balinimą, išlieka tikimybė, kad puikių rezultatų apskritai nepavyks sulaukti);

Taigi, jei vis dar svarstote, kuris pasirinkimas – savarankiškas dantų balinimas namuose ar dantų balinimas odontologijos klinikoje yra geresnis pasirinkimas, akivaizdu, kad atsakymą jau žinote.

 

 

Profesionalus dantų balinimas – ne vienintelė išeitis, norintiems turėti akinančią šypseną

 

Ir nors profesionalus dantų balinimas, atliekamas odontologijos klinikoje, yra bene daugiausiai privalumų turintis būdas (greita, efektyvu, saugu, paprasta, neskausminga, nebrangu, tikslu ir t.t.), verta pastebėti, kad egzistuoja ir daugybė kitų pasirinkimų, kurie turėti teigiamos įtakos Jūsų šypsenai:

 • atsisakykite arba sumažinkite produktų, kurie turi dažančių savybių, vartojimą;
 • meskite rūkyti;
 • į valgiaraštį įtraukite kuo daugiau produktų, turinčių vitamino C (žalios spalvos obuolių, citrinų braškių, špinatų ir t.t.);
 • jei Jūsų netenkina ne tik esama dantų spalva, bet ir jų forma ar dydis, puikiai išeitimi gali tapti šypsenos atstatymas laminatėmis. Po šios procedūros Jūsų dantys bus baltesni, lygesni, taisyklingos formos.

 

Norite žurnalo viršelio vertos šypsenos, tačiau tuo pat metu ieškote tik pačių saugiausių bei ekonomiškiausių sprendimų?

Profesionalus dantų balinimas odontologijos klinikoje yra geriausias pasirinkimas. Tai – tikslus, saugus, ekonomiškas, Jūsų sveikatai palankus dantų balinimo procesas, užtikrinantis geriausius rezultatus. Užsiregistruokite dantų balinimo procedūrai jau dabar.