Nepaisant vis gerėjančių gyvenimo sąlygų, Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad šimtai tūkstančių žmonių visame pasaulyje kenčia nuo dantų ligų (ėduonies, gingivito, periodontito ir kt.), sukeltų padarinių, iš kurių didžiausias – dantų netekimas. Jų netekusiems žmonėms, vienu aktualiausių klausimų tampa dantų protezavimas. Tad kviečiame sužinoti atsakymus į svarbiausius klausimus, susijusius su dantų protezavimu bei galimais pasirinkimais.
Kokiais atvejais būtina rinktis dantų protezus?
Tai yra puikus pasirinkimas pacientams, netekusiems didžiosios dalies dantų arba turintiems beviltiškos būklės dantis. Vertinant jų privalumus, galima sakyti, kad dantų protezai yra tinkamas sprendimas visiems, kurie nori atkurti patrauklų estetinį vaizdą bei maksimalų kramtymo efektyvumą. Lyginant su išimamais dantų protezais, fiksuoti dantų protezai turi kur kas daugiau pranašumų.
Kokie yra fiksuotų dantų protezų privalumai, lyginant su išimamais?
Fiksuoti dantų protezai yra stabilūs, tad pacientas nejaučia baimės, jog jie galėtų iškristi ar pakeisti savo padėtį. Be to, fiksuoti protezai nesukelia diskomforto valgant, kalbant ar juokiantis; užkerta kelią žandikaulio kaulo tirpimui; leidžia išvengti smulkių žaizdelių ar burnos ertmės nubrozdinimų; o jų priežiūra reikalauja mažiau laiko – jų nereikia išimtis ar įdėti, juos patogiau išvalyti šepetėliu, mažiau kaupiasi maisto likučiai; nesklandumų nekyla ir kelionių metu. Be to, fiksuoti protezai yra ekonomiškas sprendimas visam gyvenimui.
Kaip pasikeičia paciento gyvenimo, atlikus dantų protezavimą?
Pacientas gali ne tik džiaugtis puikiai atrodančia šypsena, drąsiai šypsotis ar bendrauti; bet ir kokybiškai kramtyti maistą; grįžta pasitikėjimas savimi; užkertamas kelias kitoms sveikatos problemoms; nelieka prieš tai buvusių išvaizdos pokyčių, pavyzdžiui, įdubimų aplink lūpas.
Dantų protezavimo technikos: kokios jos yra ir kuomet kiekviena iš jų tampa geriausiu pasirinkimu?
Dantų protezavimas gali būti atliekamas pavieniais dantų vainikėliais (jie gali būti pagaminti iš plastiko, metalo ar cirkonio keramikos, o danties šaknis keičiama implantu). Taip pat galima rinktis pilnus keramikinius vainikėlius, kurie yra ilgaamžiai ir apsaugo dantį.
Dar vienas pasirinkimas – protezavimas tiltais. Vis dėlto, šiandien šis sprendimas neberekomenduojamas, kadangi siūlomi kiti, labiau pažangūs, leidžiantys išsaugoti greta esančius dantis.
Trūkstant tam tikrų danties vietų, galima rinktis mikroprotezus – keramikos įklotus bei užklotus, kurie tampa puikiai alternatyva plomboms, ilgai tarnauja apsaugodami dantį nuo antrinio karieso ar skilimo.
Jei jūsų dantys – nudilę ir norite jiems grąžinti pirminę išvaizdą, atstatyti jų dydį, formą bei spalvą, galite rinktis mikroprotezavimą laminatėmis. Sužinokite daugiau apie šias protezavimo galimybes.
Kiek vizitų prireiks norinti atlikti dantų protezavimą?
Tikslus jų skaičius bus įvardintas konsultacijos metu, įvertinus jūsų dantų būklę, tačiau paprastai prireikia 3 – 4 vizitų.
Kur turėčiau kreiptis, jei noriu, kad man būtų atliktas dantų protezavimas?
Šių dienų odontologija siūlo daug įvairių dantų protezavimo galimybių, todėl pirmiausia būtina pasikonsultuoti su profesionalais tam, kad būtų įvertinta jūsų dantų būklė bei parinktas tinkamiausias sprendimas. Savaime suprantama, siekiant paties geriausio rezultato, yra būtina atsakingai rinktis dantų kliniką, įvertinant įvairius kriterijus. Nežinote, nuo ko pradėti? Jums padėti gali kitų pacientų atsiliepimai.