Supuvę dantys – sugedusių dantų problemos

Tikriausiai ne vienas mūsų iš vaikystės prisimename mamos, dantų gydytojo ar mokytojų raginimą ryte ir vakare kruopščiai valyti dantis, neapleisti jų priežiūros, kad galėtume džiaugtis puikia burnos sveikata ir baltumu švytinčia šypsena. Tai išties naudingas patarimas. Tačiau, net ir itin atsakingai jo laikantis, tenka susidurti su su tokiomis problemomis kaip: išgedę, supuvę dantys arba visiškas jų netekimas.

Tuomet susiduriame su dilema: laukti kol, netekus daugiau dantų, pasinaudosime išimamais protezais arba dantų tilteliais ar pasinaudoti vis plačiau populiarėjančiu dantų atkūrimo metodu – dantų implantais.

Pasidomėję ką apie tai mano odontologai, išgirdome vieningą profesionalų nuomonę: implantų dėka supuvę dantys užtikrintai gali vėl virsti baltumu švytinčiais naujais dantimis.

supuve dantys

supuve dantys

Supuvę dantys – keliami pavojai

 

Daugelis žmonių galvoja, jog dantų būklė ir kitų organų veikla – tai  skirtingi, vieni kitiems neturintys jokios įtakos dalykai. Tai visiška netiesa.

Daugelio medicinių tyrimų dėka nustatyta, jog neprižiūrėti, supuvę dantys – tikrų tikriausi infekcijos židiniai, kurie didina ir kitų ligų atsiradimo riziką.

Gali pradėti vystytis įvairios kitos ilgo gydymo reikalaujančios dantų ligos – kariesas, periodontitas, parodontozė, dantų akmenys  ir  kt.

Pasiteiravus odontologų kuri liga pati pavojingiausia ir labiausiai trukdanti sklandžiam dantų implantavimui, išgirsite atsakymą, jog visos ligos reikalauja kruopštaus gydymo ir atsakingo požiūrio į paciento sveikatą.

Vis gi, specialistai išskiria vieną jų – peridontitą, kaip itin dažnai pasitaikantį ir tuo pačiu gasdinantį pacientus vien dėl savo įmantraus pavadinimo.

Periodontitas dar dažnai vadinamas parodontoze. Tai dantenų ir dantį laikančio kaule raiščio liga. Ši liga klastinga yra tuo, jog jos simptomai nėra skausmingi.

Dėl to žmonės pas gydytojus dažniausiai atvyksta tik tuomet, kai dantys tampa paslankūs. Be abejonės, tai užkerta kelią greitam dantų implantavimui.

Norintiems išvengti tokios jau pažengusios periodontito stadijos, verta žinoti kitus, ankstesnius šios ligos simptomus:

  • Patinusios ir kraujuojančios dantenos;
  • Dantų jautrumas ir blogas burnos kvapas;
  • Nuo danties atsitraukusios dantenos, išilgėjęs danties kaklelis;
  • Vis pasikartojantis, net nieko nekramtant, dantų skausmas.

Gydytojai perspėja: tai, kad neturite periodontito, dar nereiškia, jog kitos ligos yra mažiau pavojingos ir užkertančios kelią kokybiškam dantų implantavimui.

Ėduonies arba dantų karieso pažeisti dantys gali turėti labai neigiamą įtaką ir  burnos sveikatai, ir bendrai viso organizmo būklei. Karieso pažeisti dantys gali sukelti aplinkinių audinių – minkštųjų burnos, veido, kaklo, žandikaulio kanalų – uždegimus.

Gana dažnai pasitaikanti neprižiūrėtų ir supuvusių dantų pasekmė – žandikaulio cista. Esant tokiems sutrikimas apie kokybišką maisto kramtymą telieka tik pasvajoti. Kita dažna supuvusių dantų priežastis gali būti įvairios gingvito rūšys

Viso to pasekmė – virškinimo trakto sutrikimai ir ilgas, dėl to besivystančių ligų sąrašas.

Akivaizdu, jog netvarkomi ir sugedę dantys ilgainiui tampa ne tik eilės fizinių negalavimų priežastimi, bet ir  emocinio diskomforto sukėlėju.

Dažnas odontologo kabineto pacientas į negatyvią psichologinę savijautą tik numoja ranka. Tuo tarpu specialistai teigia, jog patiriamas stresas dėl dantų sukeltų negalavimų yra gana didelis priešas  žmogaus sveikatai. Juk ne be reikalo sakoma “visos ligos nuo nervų”.

Neestetiška šypsena gadina nuotaiką, drovimasi daug šypsotis ar net kalbėti, žmogus ima vengti bet kokio bendravimo.

Belieka tik daryti išvadą, jog sugedę ir netvarkomi dantys – tai tarsi sėdėjimas ant parako statinės.  Tik laiko klausimas, kada teks susidurti su tiek fizininiais, tiek emociniais negalavimais.

supuvusiu dantu tvarkymas

supuvusiu dantu tvarkymas

Supuvusių dantų keitimas dantų implantais

 

Taigi nusprendėme, jog sugedę dantys ne tik kelia psichologinį diskomfortą, bet ir yra ne mažiau didelė grėsmė viso organizmo sveikatai.

Tuomet nedelsdami atverkite pasirinktos odontologijos klinikos duris ir pasidomėkite dantų implantavimo paslaugos teikiamomis galimybėmis.

Jeigu turite vieną ar daugiau beviltiškai sugedusių dantų ir juos norite pakeisti dantų implantais, tuomet verta žinoti, jog dantų implantavimas bus etapinė procedūra.

Ilgą patirtį turintys profesionalūs odontologai pasakoja, jog dažnas klientas, paklaustas kodėl taip ilgai delsė supuvusius dantis keisti implantais, atsako, jog gąsdino ilga ir skausminga procedūra.

Tačiau pabaigus gydymo kursą klientai pripažįsta, jog geras rezultatas išties pranoksta lūkesčius ir baimės dėl didelių laiko sąnaudų buvo negrįstos. Tad kaip vyksta sugedusių dantų keitimas dantų implantais?

Pirmas žingsnis – pirminė konsultacija. Jos metu padaroma panoraminė rentgeno nuotrauka, įvertinama bendra dantų ir visos burnos būklė, suplanuojamas netaisomų dantų pašalinimas ir numatoma implantavimo galimybės.

Šiame žingsnyje labai svarbus etapas – psichologinis pasiruošimas. Kaip rodo praktika, daugelis pacientų baiminasi vienokios ar kotokios odontologinės procedūros.

Taip nutinka todėl, jog yra klaidinami aplinkinių skeidžiamos neteisingos informacijos. Todėl odontologijos specialistai skiria nemažai dėmesio psichologiniam paciento paruošimui: atsako į konkrečius tam žmogui rūpimus klausimus, detaliai paaiškina atskirų procedūrų eigą,  naudą bei pasekmes.

Žinia, jog baimė yra proporcinga nežiniai, mokslo jau seniai įrodyta. O ir praktika parodė, jog nusiraminus pacientui ne tik sklandžiau vyksta visas gydymo procesas, bet ir gijimo rezultatai būna gerokai efektyvesni.

Sekantis žingsnis  – netaisomų dantų šalinimas. Dažnai pacientai dantų šalinimą įsivaizduoja kaip skausmingą, bet nesudėtingą procedūrą. Viskas yra atvirkščiai.

Dantų šalinimas atliekamas naudojant nuskausminamuosius, todėl žmogus jokio skausmo ar kitokio diskomforto nejaučia. Tuo tarpu gydytojui tai yra atsakinga ir daug dėmesio reikalaujanti procedūra.

Tik profesionaliai pašalintas dantis suteiks galimybę, išvengiant ilgo gijimo etapo, į tuščią vietą įsriegti dantų implantą.

Pacientui suteikiama visa informacija apie galimus laikinus nemalonius pojūčius, būtinas priežiūros priemones geram žaizdos sugijimui ir, jeigu yra toks poreikis, paskiriami tam reikalingi medikamentai.

Po danties šalinimo gydymas yra tęsiamas ta eiga, kuri numatyta dantų implantavimo procedūroje.

Toliau seka chirurginis dantų implantavimo procedūros etapas. Jeigu leidžia bendra paciento sveikata ir žandikaulio kaulo būklė, šio vizito metu gali būti įsriegta reikiamas implantų kiekis.

Egzistuojant kaulo trūkumui, kartu su implanto įsriegimu atliekama ir kaulo priauginimo procedūra bei sinuso dugno pakėlimas.

Odontologai skuba nuraminti, jog tai nėra tokios sudėtingos procedūros, kaip pasirodo pirmą kartą išgirdusiam visus medicininius terminus pacientui.

Vieno vizito metu sveikose vietose, visiškai tinkamose priimti  implantus, jie įsriegiami. Tuo tarpu gydymo reikalaujančios yra atitinkamai gydomos.

Vieno implanto  įsriegimas tetrunka apie 30 minučių.

Beveik visos procedūros atliekamos naudojant vietinę nejautrą, kurios visiškai pakanka, kad nejaustumėte jokio skausmo.

Verta priminti, jog egzistuoja galimybė, jeigu pacientas pageidauja, gauti sedaciją, t.y. intraveninę narkozę.

Po chirurginių etapų, pagal kiekvieno žmogaus individualią situaciją,  paskiriamas vizitas pooperacinei apžiūrai. Jos metu pašalinami siūlai ir įvertinama gijimo būklė.

Dažniausiai 3 mėnesių laikotarpyje implantai prigyja, t.y. visiškai suauga su kaulu.

Galiausiai seka paskutinis žingsnis – protezavimo etapas. Prigijus implantams, pradedamas protezavimas. Jo metu iš implantų bus išsukamos gijomo galvutės ir įsukamos atramos.

Daromi dantų lanko antspaudai, kurie perduodami dantų technikų laboratorijai. Ten pagaminama danties karūnėlė, tiltelis arba viso dantų lanko protezas.

Praėjus keletui dienų, galutinai paruošta karūnėlė ar protezas pritvirtinami prie implantų. Kad ateityje nauji dantys pacientui nekeltų jokių nepatogumų ir bereikalingų rūpesčių, odontologas gali paskirti tarpinį vizitį pamatavimui.

sugedusiu dantu problemos

sugedusiu dantu problemos

Nedelsdami dėl supuvusių dantų sutaupysite lėšų

 

Dantų implantavimas yra išties  nepigi paslauga. Tačiau, turint galvoje, jog implantai tarnaus  visą likusį gyvenimą, tai galima pavadinti sveikatai naudinga ir piniginei nenuostolinga, su laiku atsiperkančia investicija.

Tikriausiai jau neabejojate, negydomi ir burnoje “per ilgai užsibuvę” supuvę dantys gali padaryti daug žalos tiek bendrai burnos būklei, tiek visam organizmui.

O ir pati dantų implantavimo procedūra tuomet pareikalaus ne tik didesnių finansinių išlaidų, bet ir laiko sąnaudų.

Todėl odontologai ragina kruopščiai prižiūrėti savo dantis, o jiems sugedus, nedelsiant skubėti pas specialistus.

Net jeigu Jums atrodo, jog supuvę dantys yra neįveikiama kliūtis turėti kokybiškus dantų implantus, nenumokite ranka ir pirmiausia dėl to pasitarkite su profesionaliais dantų gydytojais.

Kaip rodo šypsenos atnaujimui ir gyvenimo kokybės gerinimui implantų dėka pasiryžusių pacientų  patirtis, patyrę specialistai išsklaido visas nepagrįstas abejones ir suranda patį efektyviausią dantų implantavimo procedūros kelią.

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *